KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Dilovası CHP’nin kongresi ertelendi
Dilovası CHP’nin kongresi ertelendi
Siyaset
30 Aralık 2009 Çarşamba 17:29
  • 864
  • 0

Dilovası CHP’nin kongresi ertelendi

CHP Dilovası İlçe Örgütü’nün 3 Ocak’ta yapılacağı açıklanan kongresi beklenen evrakların gelmemesi nedeniyle ertelendi

CHP İl Yönetimi`nin onayı ile 3 Ocak`ta yapılacağı açıklanan Dilovası ilçe kongresi ileriki bir tarihe ertelendi. Konuyla ilgili açıklama yapan ilçe başkanı Salim Kaygısız, Ankara`dan gelmesini bekledikleri evrakların geciktiğini bu nedenle kongre tarihini ertelediklerini ifade etti.
Kongre tarihini ocak ayının son haftasına almayı düşündüklerini belirten Kaygısız, “Yeni tarihi belirleyip, onay için il yönetimine bildirdikten sonra tekrar kongre çalışmalarına başlayacağız” dedi.
 

İSİM DEĞİŞİKLİĞİ
Yapılacak olan kongrede yönetimden 3 ismin de değişeceğini söyleyen Kaygısız, “Mehmet Can, Kamil Yıldız, Muhammed Çubuk kendi istekleriyle yönetimden ayrılacaklarını söylediler. Onların yerine yeni isimler araştırıyoruz. En kısa zamanda bu isimlerde netleşecektir” dedi. Öte yandan 29 Mart seçimlerinden sonra atamayla ilçe başkanlığı görevine getirilen Kaygısız, şunları kaydetti;
 

OYLAR DÜŞMÜŞ
 “Ben 1989 yılında aday olduğumda 1560 oy almıştım. 29 Mart seçimlerinde ise sadece 500 oy alabildik. Benim 20 yıllık yokluğumda 25 bin seçmeni olan bir yerde oyları arttırmak gerekirken, daha çok oyları düşürmüşler. 20 yılda hiç bir çalışma yapmamışlar, bu partiyi tekrar Dilovası`nda güçlü hale getireceğiz. Bana 20 yıl önce oy verenler hala bu şehirde yaşamaktadır.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ