Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4572 TL
  • 6.2237 TL
  • 7.1857 TL
Kocaeli Zirve
Dilovası’nda Turan yalanladı, Adıgüzel istişareleri sürdürüyor...
Dilovası’nda Turan yalanladı, Adıgüzel istişareleri sürdürüyor...
Siyaset
Aktan Uslu
07 Kasım 2018 Çarşamba 10:18
  • 1674
  • 0

Dilovası’nda Turan yalanladı, Adıgüzel istişareleri sürdürüyor...

AKP Dilovası İlçe Yöneticisi Kübra Turan, “Aday adayı” haberlerini yalanladı, “Düşünüyorum ama henüz aday adayıyım demedim” dedi. Ali İhsan Adıgüzel, “İstişareler sürüyor” diye konuştu

Yerel seçim döneminde her duyumu muhatabına rağmen haber yaparak gazetecilik yaptığını iddia edenlerin Gebze Bölgesi’ndeki ikinci mağduru; AKP Dilovası İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mimar Kübra Turan, “Aday adaylığını düşündüğüm doğrudur. Ama genel merkezden tutum bekliyoruz. Dün veya bugün itibariyle aday adayıyım diye ne bir sözüm ne de girişimim” oldu dedi. Turan’ın benzer durumunu AKP Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık yaşamış, genel merkezin istifasını onaylaması halinde aday adayı olacağını söyleyen Bıyık bir sitede “Aday adayı” diye yazılması üzerine üç saat içinde yalanlama göndermişti.

Akbulut soruya yanıt vermedi

AKP Dilovası’nda MÜSİAD Gebze Şube Başkanı Nihat Yıldırım’ın aday adayı olup olmayacağı cumartesi günü düzenleyeceği basın toplantısında belli olacak. Belediye başkan aday adaylığında ismi geçenlerden Ali İhsan Adıgüzel ile ilçe yöneticisi Kübra Turan’ın henüz net bir karara varmışlıkları yok. Öte yandan İlçe Başkanı Osman Akbulut da genel merkezin onayı halinde belediye başkan aday adaylığını düşüneceği sanılıyor. Akbulut’a dün ulaştık ama sorumuza hiç yanıt vermedi.  

Adıgüzel: İstişareler sürüyor

Dilovası’nda Ali İhsan Adıgüzel ismi yine konuşuluyor. AKP Dilovası İlçe kurucu Gençlik Kolları Başkanı olan Adıgüzel ilçe ve il yönetim kurulu üyelikleri dahil çeşitli aktif görevlerde bulunmuş; 2015’teki genel seçimlerin kasım ayında gerçekleşeni için milletvekili aday adayı ve yine bir önceki yerel seçimde Dilovası Belediye Başkan aday adayı olmuştu. Dilovası Belediyespor Kulüp Başkanlığı ve  antrenörlük yaptı. Halen Çocuk Oyunları Federasyonu yöneticiliğini sürdüren Adıgüzel sporda da siyaset kadar aktif yer aldı. Adıgüzel de Kocaeli Zirve’ye yaptığı değerlendirmede, “İstişareler sürüyor” demekle yetindi.

Turan genel merkezin tutumunu bekliyor

Dilovası’nda öne çıkan bir diğer isim AKP Dilovası İlçe yönetiminden Kübra Turan oldu. Hatta dün akşam saatlerinde Turan’ın resmen aday adayı olduğuna dair bazı gazetecilere haber de geçildi. Kocaeli Zirve; sorumlu habercilik anlayışı gereği Turan’a ulaştı. Turan günümüz itibariyle belediye başkan aday adaylığını düşündü ama öncelikle ilçe yönetimi olmasından sebep genel merkez tutumunu beklediğini söyledi. Turan’ın kendisini kesin aday adayı olarak yazan kimi sitelere düzeltme veya yalanlama mahiyetinde açıklama yapıp yapmayacağı bilinmiyor. Bilindiği üzere Kocaeli Zirve’ye verdiği demeçte, “Genel merkezin istifamı onaylaması halinde aday adayıyım” diyen AKP Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık kendisini kesin aday adayı diye haber yapan bir siteye, üç saat sonra karşı açıklama göndermişti.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ