KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2775 TL
  • 5.9531 TL
  • 6.7618 TL
Kocaeli Zirve
MOBESKO’yu Başbakan açtı
MOBESKO’yu Başbakan açtı
Güncel
19 Ağustos 2010 Perşembe 08:54
  • 5059
  • 4

MOBESKO’yu Başbakan açtı

92 işyerinin faaliyet gösterdiği MOBESKO’nun açılışını referandumda ‘evet’ mitingi için ilimize gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaptı

Dayanıklı Tüketim Malları ve Mobilyacılar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi (MOBESKO) düzenlenen görkemli bir törenle açıldı. MOBESKO`nun açılışını referandum mitingi için ilimize gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Açılış törenine Erdoğan`ın yanı sıra Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, Osman Pepe, Sibel Gönül, Eyüp Ayar, Muzaffer Baştopçu, AKP İl Başkanı Zeki Aygün, Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, MOBESKO Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Baştürk, vali yardımcıları ve çok sayıda davetli katıldı.
 

KRİZE RAĞMEN AÇABİLDİK
Programın açılış konuşmasını yapan MOBESKO Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Baştürk, şunları kaydetti: “MOBESKO 72 girişimci ile kuruluşunu gerçekleştirildi. Buraya 100 milyon TL yatırım yaptık ve bugünlere getirdik. 92 işyerimizle hizmet vermeye başladık. Geçmişte yazanan kriz ortamasında biz buraya yatırım yaptık. Tüm cesaretimizle buraya odaklandık ve krize rağmen açılışını gerçekleştirdik. Çalışmalarımız devam edecektir. Sanayi ve Ticaret Bakanımız Nihat Ergün ile valimiz Ercan Topaca`ya emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. MOBESKO`nun tüm Kocaelililer`e hayırlı olmasını diliyorum.” Baştürk`ün ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan söz aldı.
 

ERDOĞAN`DAN KAFE TEPKİSİ
Burada yaptığı konuşmada referanduma değinmeyen Erdoğan, Kocaeli`de esnafların bir araya gelerek kurduğu MOBESKO`nun örnek bir proje olduğunu söyledi. Erdoğan şunları söyledi: “Referandum sonrası buraya toplu açılış için geleceğim. Önce bu işin hayalini kurdular, sermayelerini birleştirdiler. Daha sonra kolektif aklın eseri olarak bu projeyi hayata geçirdiler.” Projede yer alan eserleri sayan Erdoğan, cami, lokanta isimlerininin ardından gözüne ilişen ‘kafe` ismini telafuz etmek istemediğini dile getirdi. Kıraathane isminin değiştirilmesini eleştiren Başbakan, bunun yerine kahvehane, kafe isimlerinin gelmesini üzüntüyle karşıladığını söyledi.
 

AYGÜN, YERE KAPAKLANDI
Konuşmaların ardından Başbakan Erdoğan ve beraberindekiler hep birlikte MOBESKO`nun açılış kurdelesini kesti. Açılışın ardından MOBESKO gezildi. Açılışa katılan vatandaşların çocuklarını seven Erdoğan, oyuncak dağıtmayı da ihmal etmedi. MOBESKO`da faaliyet gösteren dükkanları dolaşan Erdoğan, esnaflarla ayak üstü sohbet etti. Gezi sırasında bir de kaza yaşandı. AKP İl Başkanı Zeki Aygün, genel başkanının gelmesinin heyecanından olacak ki İstikbal Showroom`un önünde ayağı tabelaya takılarak yere kapaklandı. Aygün`ü yanında bulunan milletvekilleri Fikri Işık ve Eyüp Ayar yerden kaldırdı. Başbakan Erdoğan, MOBESKO`yu gezdikten sonra ilimizden ayrıldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ