KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6971 TL
  • 6.3709 TL
  • 7.0927 TL
Kocaeli Zirve
Doğan Demir, CHP’den istifa etti
Doğan Demir, CHP’den istifa etti
Siyaset
05 Eylül 2009 Cumartesi 18:30
  • 2224
  • 7

Doğan Demir, CHP’den istifa etti

CHP’nin Derince’deki önemli isimlerinden olan, iki kongrede seçim yarışını birkaç oyla Atasoy Bilgin’e kaptıran eski ilçe yöneticisi ve eski meclis üyesi Doğan Demir, partiden istifa etti

CHP'de yaprak dökümü devam ediyor. Yerel seçim hezimetinden sonra parti içinde ortaya çıkan dağınıklık, sahipsizlik ve güvensizlik parti üyelerini partiden uzaklaştırıyor. Eski CHP'li, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün liderliğini yaptığı Türkiye Değişim Partisi'nin kurulmasıyla birlikte CHP'deki kopuşlar da hız kazandı. CHP'den ayrılan pek çok partili, Sarıgül'ün kurduğu Türkiye Değişim Partisi'ne geçiyor.

SON İSİM DEMİR
Partiden kopan son isim ise CHP'nin Derince'deki önemli ismi olan, eski ilçe yöneticisi ve eski belediye meclis üyesi Doğan Demir oldu. Demir, 29 Mart yerel seçimlerinde CHP'den Derince Belediye Başkan aday adayı olan Coşkun Ağaryılmaz'ın ekibinde yer almıştı. Doğan, muhtemelen Ağaryılmaz'ın kurucu il başkanlığını yaptığı TDP'ye geçecek.

KURUCU ÜYEYDİ
2 Eylül darbesinden sonra CHP kapatılmış, yıllar sonra yeniden açılmıştı. CHP yeniden örgütlenme çalışmalarına ağırlık verirken, Derince'de partinin kurucu üyeleri arasında yer alan Doğan Demir, ilçede gençlik kolları başkanlığı, mahalle birim başkanlığı, il delegeliği ve ilçe yöneticiliği yaptı. Doğan, 2004 seçimlerinde Derince Belediye Meclisi Üyesi seçildi ve 5 yıl boyunca bu görevi sürdürdü.

KONGREDE KAYBETTİ
Derince'de, partinin aktif üyelerinden olan Doğan Demir, yerel seçimlerden önce yapılan ilçe kongresinde Atasoy Bilgin'in karşısında aday oldu. Delege seçimlerini mevcut başkan Atasoy Bilgin'in yapmasına rağmen, örgütlü bir çalışma sonrasında Doğan Demir kongreyi sadece iki oyla kaybetti. Demir, partinin son kongresinden önceki kongresinde de birkaç oyla seçim yarışını kaybetmişti.

DERNEK BAŞKANI OLDU
İlçe kongresinde Atasoy Bilgin'in karşısına aday olarak çıktığı için 29 Mart yerel seçimlerinde yeniden belediye meclisi üye listesine yazılmayan Doğan Demir, siyasete ara verip sosyal çalışmalara ağırlık verdi. Demir, Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şube Başkanlığı'na seçildi ve halen bu görevi yürütüyor.

HAZMEDEMEDİM
Yerel seçim sonrası partide yaşananları hazmedemediğini, çok büyük yanlışlıklar yapıldığını, parti yönetiminin ehil ellerde bulunmadığını belirten Demir, “Çok çirkinlikler yapılıyor, yaşanıyor. Parti içinde yaşananlara dur diyecek bir tek yönetici de yok. Partide artık yapılabilecek hiçbir şeyin kalmadığını gördüm. Ne yapsanız da karşılıksız kalıyor. Çok yazık. Oysa ne emekler verdim bu partiye' dedi.

TDP… BELKİ
29 Mart yerel seçimlerinde belediye başkan aday adayı olan Coşkun Ağaryılmaz'la birlikte hareket etiğini belirten Demir, “İstifam Türkiye Değişim Partisi'ne geçiyor anlamına gelmiyor. CHP'yi çok seviyorum, her zaman da partimin yanında olacağım. Şimdilik biraz kafamı dinleyeceğim. Ama zaman ne gösterecek bilmiyorum. Çoşkun Ağaryılmaz şimdi TDP'nin il başkanı. Benim büyüğüm ve dostumdur. Her zaman onun yanında olacağım. Ama ‘TDP'ye geçecek misiniz' diye sorulursa, ‘belki' derim' şeklinde konuştu.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ