KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
DP, Türk Sağlık-Sen’e destek verdi
DP, Türk Sağlık-Sen’e destek verdi
Siyaset
14 Aralık 2011 Çarşamba 10:39
  • 772
  • 0

DP, Türk Sağlık-Sen’e destek verdi

DP İl Teşkilatı yönetimi, Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı ve önemli değişiklikler içeren Kanun Hükmünde Kararname’ye tepki gösterdi. DP’liler, bu konuda Türk Sağlık-Sen’e destek olduklarını söyledi

DP İl Teşkilatı`nın haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı parti binasında yapıldı. Toplantıda, geçtiğimiz günlerde Türk Sağlık-Sen`in kendilerine sunduğu Sağlık Bakanlığı`nın yayınladığı Kanun Hükmünde Kararname`ye (KHK) ilişkin rapor gündeme alındı. Toplantıda söz alan DP İl Başkan Yardımcısı Necdet Dışpınar, “DP olarak Türk Sağlık-Sen`in sıkıntılarına aynen iştirak ediyoruz ve görüşlerini destekliyoruz” dedi.

 

 

DOĞRU BULMUYORUZ
Yayınlanan kararnamenin getirdiği değişiklikleri sıralayan Dışpınar, “Değişikliklerin kararnameyle düzenlenmiş olması başta olmak üzere sağlık çalışanlarını mağdur eden, yandaşlara üst düzey makam sunan, hizmetlerin aksamasına yol açacak bir bürokrasi dizisi yaratılarak, mevcut sistem adeta silkelenmiştir. Ülkemiz doktor ve hemşirelerini yabancılarla rekabete sokacak düzenlemeler bizce doğru bulunmamaktadır.

 

 

BÜROKRASİDEN UZAK
Sağlıkta reform yaptığını her vesile ile sunan iktidar, bu konuda da sınıfta kalmış ve girift bir sistem oluşturma noktasına gelmiştir. Sağlıkta, parlementoda tüm partilerin iştirak ve onayı ile hazırlanacak kanunla insan sağlığını önemseyen, sektör mensuplarına hizmetinin karşılığı verebilen, bürokrasiden uzak, sade ve anlaşılabilir bir düzenlemenin yapılmasnı temmenni ediyoruz” diye konuştu.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ