KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
DP’de il kongresi aralık ayı sonunda
DP’de il kongresi aralık ayı sonunda
Siyaset
04 Kasım 2010 Perşembe 15:19
  • 880
  • 0

DP’de il kongresi aralık ayı sonunda

DP İl Başkanı Kadir Ayhan, il kongresini aralık ayının sonunda yapmayı düşündüklerini ancak net bir takvim olmadığını söyledi

DP Kocaeli İl Teşkilatı haftalık yönetim kurulu toplantısını önceki akşam parti binasında gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan il başkanı Kadir Ayhan, il kongresini aralık ayının sonunda yapmayı düşündüklerini ancak net bir takvik belirlemediklerini kaydetti. Ayhan ayrıca eski millet vekilleri Sefer Ekşi ve İbrahim Artvinli`nin GİK üyeliklerinin düştüğü yönündeki iddiaları yalanlayarak, “Arkadaşlarımız görevlerine devam ediyorlar” dedi.
 

ÇEKER`DEN DAVET ZİYARETİ
Yönetim kurulu toplantısı öncesi il başkanı Kadir Ayhan ve yönetimi Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı. Ömer Çeker, saat 13.00`de Otel Asya`da Prof. Dr. Sefer Ayan`ın Aile Hekimliği`nin içeriğini anlatacağı konferansa Ayhan ve yönetimini davet etti. Çeker, sağlıkta her şeyin arapsaçına döndüğünü belirterek, konferansın herkesin kafasındaki sorulara cevap niteliğinde olduğunu kaydetti.
 

GÜNDEME DAİR KONUŞMADI
DP İl Başkanı Kadir Ayhan ise konferansa katılacaklarını ifade ederek, DP olarak Türk Sağlık-Sen`in yanında olduklarını dile getirdi. Ziyaretin ardından yönetim kurulu toplantısına geçildi. Bir il başkanı olarak hitabeti oldukça zayıf olan Kadir Ayhan toplantı öncesi yaptığı kısa konuşmada yerel ve ulusal gündemle ilgili tek kelime bile etmedi. İlçe kongreleri ile ilgili süreci değerlendiren Ayhan, şunları söyledi: 
 

İLÇELERE MÜDAHALE YOK
“İzmit, Körfez, Gölcük ve Karamürsel`de ilçe kongrelerimizi gerçekleştirdik. Buralarda hazırlanan yönetim kurulu listeleri oldukça güzel. Listelerden çıkardığımız sonuç arkadaşlarımızın halkla bağlantılarını kurmuş olması. Kongre sürecinde ilçelere hiç müdahale etmedik. Yönetimlerini kendileri hazırladılar. Kartepe ve Başiskele 7 Kasım`da, Gebze ise 27 Kasım`da ilçe kongresini yapacak. Darıca, Dilovası ve Kandıra  henüz belli değil.
 

GİK ÜYELİKLERİ DÜŞMEDİ
Çayırova`da seçim hazırlığı yapmadık. Delege listeleri henüz hazır değil. Derince`de ise istifa eden ilçe başkanının yerine yeni bir atama yapılmadı ve parti maddi sıkıntılardan dolayı kapalı. Ama her an bir sürpriz yapıp  ilçe başkanını atayabilirim. Çalışma içindeyim.” Ayhan, il kongresinin aralık ayı sonunda yapılma ihtimali olduğunu kaydederken GİK üyeliklerinin düştüğü iddia edilen Sefer Ekşi ve İbrahim Artivli`nin üyeliklerinin devam ettiğini belirtti.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ