KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
DP’de Kadir Ayhan adaylığını açıkladı
DP’de Kadir Ayhan adaylığını açıkladı
Siyaset
02 Aralık 2010 Perşembe 15:09
  • 1060
  • 10

DP’de Kadir Ayhan adaylığını açıkladı

12 Aralık’ta yapılacak il kongresinde aday olduğunu açıklayan Kadir Ayhan, tüm ilçe başkanları ve parti büyüklerinin onayını aldığını söyledi

 

Yaklaşık beş ay önce Ercüment Şahin`in istifa etmesiyle il başkanlığına atanan Kadir Ayhan, seçilmiş başkan olabilmek için adaylığını açıkladı. Tüm ilçe başkanlarının desteğini aldığını belirten Ayhan, “İlçe kongrelerini bitirmeden adaylığımı açıklamam etik olmazdı” dedi. Sefer Ekşi ve İbrahim Artvinli`den onay aldığını da vurgulayan Ayhan, kongrede aday olması beklenen Zafer Arda`nın kendisi hakkındaki eleştirilerine ise sessiz kaldı.
 

İTİRAZLAR REDDEDİLDİ
Parti binasında gerçekleştirilen adaylık açıklamasında ilçe kongrelerine de değinen Ayhan, 8 ilçenin seçimini tamamladıklarını, Kartepe ve Gebze kongrelerine ise itirazların olduğunu söyledi. İtirazların reddedildiğinin altını çizen Ayhan, “İlçe kongreleri bitti, artık DP İl Başkanlığı`na aday olduğumu açıklayabilirim. Partimi seviyorum. Partime yine layık olmaya çalışacağım” diye konuştu.
 

İLÇELERE ZİYARET
İl yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu etkinlikte konuşmasına devam eden Ayhan, ilçe başkanlarını kongre gününe kadar tek tek ziyaret edeceğini söyledi. Kongresini yapan ilçe teşkilatlarına ‘hayırlı olsun` ziyareti yapacağını belirten Ayhan, “Tüm ilçe başkanlarından destek alıyorum. Körfez`i ziyaret ettik. Her gün yeni bir ilçeye yapacağımız ziyaretlerde desteklerini isteyeceğim” şeklinde konuştu.
 

LİSTELER ASILACAK
Ankara`dan onay gelmesiyle birlikte 5-6-7 Aralık tarihlerinde delege listelerin il binasına asılacağını da partililere duyuran Ayhan, “Listelere itiraz olursa 12 Aralık kongre gününe kadar gerekli değerlendirmeler yapılacak. Sorun yaşayacağımızı sanmıyoruz” ifadelerini kullandı. İl kongresinde oy kullanma hakkı olan 357 delege bulunurken, kongrede 23 büyük kurultay delegesi, 29 il yönetim kurulu üyesi ve 11 kişilik disiplin kurulu üyesi seçilecek.
 

EKŞİ VE ARTVİNLİ
Zafer Arda`nın adaylığını desteklediği iddia edilen Sefer Ekşi ve eski milletvekili İbrahim Artvinli`nin de desteğini aldığını söyleyen Ayhan, “Sadece eski milletvekilleri değil, eski il ve ilçe başkanlarımızı da aradım, onay aldım. ‘Tüm partililer beni destekliyor` dersem de doğru olmaz. Fakat ben partimin başını hiç öne eğdirmedim. Bu yüzden partinin önde gelen isimleri bana onay verdi” diye konuştu.
 

ARDA`YA CEVAP YOK
29 Mart yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ve 12 Aralık`ta yapılacak il kongresinde aday olmayı düşünen Zafer Arda`nın kendisi hakkındaki sert eleştirilerini soran basın mensuplarına, “Zafer Arda`yı seviyoruz. Yorum yapmama gerek yok. Olumsuz eleştirilerinin cevabı kendinde saklıdır” diye yanıtladı.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ