KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
DP'de kongre tarihi belli oldu
DP'de kongre tarihi belli oldu
Siyaset
17 Aralık 2010 Cuma 11:43
  • 746
  • 0

DP'de kongre tarihi belli oldu

DP Genel İdare Kurulu (GİK), DP 10. Olağan Kongresi'nin 15-16 Ocak 2011 tarihlerinde yapılmasını kararlaştırdı.

DP Genel İdare Kurulu, olağan kongreden önce son toplantısını Genel Başkan Hüsamettin Cindoruk Başkanlığı'nda DP Turgut Özal Kampüsü'nde yaptı. Yaklaşık 5 saat süren toplantıda, DP 10. Olağan Kongresi'nin, 15-16 Ocak 2011 tarihlerinde, Ankara Atatürk Spor Salonu'nda yapılması kararlaştırıldı. DP'nin eski yönetimle yaptığı son GİK toplantısında, kongre gündemi belirlenirken, faaliyet raporu hazırlıklarına da başlandı. Toplantıda, başta Güneydoğu sorunu olmak üzere çeşitli konular üzerinde çalışacak komisyonlar da belirlendi.
 

KONGREDE KADIN KOROSU
DP Kongresinde, Türkiye'de bir ilk de yaşacak. Kurulun aldığı karara göre, kongrede DP'li kadınlardan oluşan 50 kişilik bir koro İstiklal Marşı'nı salondakilerle birlikte söyleyecek.
 

ARTIK TOP ÇİLLER'DE
Kongre tarihini netleştiren DP'de, artık gözler Genel Başkanlık yarışına çevrildi. Toplantıda, Eski Başbakanlardan Tansu Çiller'i "yeniden siyasette görmekten memnun olacağını" belirten Cindoruk, topu Çiller'e attı. Çiller ise şimdilik bu konuda olumlu ya da olumsuz görüş beyan etmedi.
 

Öte yandan, Cindoruk'un, Çiller'in "ortaya çıkmaması" durumunda yeniden Genel Başkan Adayı olması beklenirken, DP'de genel başkanlık için adaylık yarışı önümüzdeki dönemde hız kazanacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ