KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
DP’de kongre tarihleri değişti
DP’de kongre tarihleri değişti
Siyaset
28 Ekim 2010 Perşembe 12:43
  • 1285
  • 0

DP’de kongre tarihleri değişti

Aynı güne çok sayıda kongre sıkıştıran DP’de kongre tarihleri değişirken muhasip İlhan Haftacı’nın yerine Ramazan Uluer getirildi

DP İl Teşkilatı Kadir Ayhan başkanlığında haftalık yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Yaklaşık 20 gündür kongre sürecine giren DP`de kongre tarihlerini masaya yatıran il yönetimi bazı ilçe kongre tarihlerinin değiştiğini söyledi. Hepsi aynı güne sıkışmaması için bazı ilçe kongrelerinin ertelendiğini belirten Ayhan, şunlar kaydetti: “Bu hafta sonu kongrelerini yapacak olan Başiskele ve Kartepe`nin tarihlerini değiştirdik. Çünkü çok sıkıştı. 6 Kasım`da Başiskele, 7 Kasım`da Kartepe ilçe kongreleri gerçekleştirilecek.
 

GEBZE İLÇE 27 KASIM`DA
27 Kasım`da Gebze ilçe teşkilatının kongresi yapılacak. Dilovası, Darıca ve Kandıra`da tarihler henüz kesinleşmedi. Gölcük ve Karamürsel teşkilatları da 30 Ekim`de kongrelerini bitirecek. İl yönetimi olarak hepsine katılacağız.” Delege listelerine yapılan itirazlar ile İzmit ilçede yaşanan delege iptali konusuna da açıklık getiren Ayhan, “Başka ilçelerde itiraz ve iptal yok. İki partinin birleşmesinden dolayı üye kayıtlarında bazı mükerrerlikler olmuş. Bazı üyelerimizin iki yerde kaydı var. Genel merkez de listeleri Cumhuriyet Başsavcılığı`na zamanında iletmemiş.  Bu nedenle sıkıntı yaşandı” dedi.


RAMAZAN ULUER ATANDI
Toplantıda ayrıca, il yönetiminde uzun zamandır muhasip görevi yapan ancak işlerinin yoğunluğu nedeniyle istifa eden İlhan Haftacı`nın yerine Ramazan Uluer getirildi. Derince Vergi Dairesi Gelir Şefliği`nden emekli olan Ramazan Uluer, bundan sonra il muhasibi olarak görev yapacak. Öte yandan DP İşçi Komisyonu`nun başına da Serpil Şerefhanoğlu atandı. Seçim döneminde yapılacak çalışmalara destek verecek olan Serpil Şerefhanoğlu, il başkan yardımcılığı görevinin yanında bir de komisyon başkanı olarak da görev yapacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ