KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
DP’de Serdar Kaman adaylığını açıkladı
DP’de Serdar Kaman adaylığını açıkladı
Siyaset
03 Aralık 2010 Cuma 16:49
  • 10866
  • 6

DP’de Serdar Kaman adaylığını açıkladı

12 Aralık’ta yapılacak il kongresinde başkan adayı olduğunu açıklayan Kadir Ayhan’dan sonra Dr. Serdar Kaman da 'Yeni nesil politikaların adayıyım' dedi

Demokrat Parti`nin tamamlanan ilçe kongrelerinden sonra 12 Aralık`ta yapılacak il kongresi öncesi aday sayısı ikiye çıktı. Mevcut il başkanı Kadir Ayhan`ın adaylığını açıklamasından sonra Dr. Serdar Kaman da ‘Ben de varım` dedi. Kaman, partide değişimin yüzü ve yeni nesil politikaların adayı olduğunu söyledi. Resmi adaylığını 7 Aralık Salı günü saat 13.30`da il binasında açıklayacağını söyleyen Kaman, il başkanlığı için bir yıldır çalıştığını söyledi. Kaman ayrıca 2011`de yapılacak genel seçimlerinde milletvekili adayı olmayacağını fakat 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde İzmit Belediyesi Başkan aday adayı olacağını söyledi.
 

2014`TE İZMİT ADAYI OLACAK
Halen parti genel merkezinde AR-GE sağlık komisyonu üyesi olan Dr. Serdar Kaman 2007 yılında milletvekili adayı olmuştu. Ercüment Şahin`in il başkanlığında yönetim kurulu üyeliği yapan Kaman, halen Akademi ve Cankatan Hastaneleri`nde Gastroenteroloji uzmanı olarak görev yapıyor. Serdar Kaman, kongrede iddialı olduğunu belirterek, il başkanı seçilmesi halinde milletvekiliğini düşünmediğini, fakat 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde DP`den İzmit Belediye Başkan aday adayı olacağını açıkladı.
 

DESTEKÇİLERİ ÇOK
Partinin değişimin yüzü ve yeni nesil politikaların adayı olarak ortaya çıkan Dr. Serdar Kaman`a partinin önemli isimleri destek veriyor. Partinin mevcut genel idare kurulu üyesi Gebzeli İbrahim Şahinler, eski il başkanı Recai Gönenç, eski yöneticilerden Muhammet Ertürk ve Raşit Pulat gibi parti içinde potansiyel güçleri olan isimler Kaman destekliyor. Öte yandan kongrede 357 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Kongrede 29 il yönetimi, 8 disiplin ve 23 kurultay delegesi de seçilecek.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ