KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
DSHP İl Binası Çarşamba açılıyor
DSHP İl Binası Çarşamba açılıyor
Siyaset
11 Nisan 2010 Pazar 15:22
  • 1022
  • 0

DSHP İl Binası Çarşamba açılıyor

Merhum Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Hanım’ın genel başkanlığını yaptığı DSHP’nin Kocaeli il binası çarşamba günü açılıyor

Demokratik Sol Halkçı Parti`nin Kocaeli İl Binası çarşamba günü açılıyor. Masum Türker`in DSP Genel Başkanlığı`na seçilmesinden sonra kurucusu olduğu DSP`den ayrılıp DSHP`yi kuran eski başbakan merhum Bülent Ecevit`in eşi Rahşan Ecevit, genel başkanlığa gazeteci Hulki Cevizoğlu`nu, daha sonra da Kocaeli il başkanlığına DSP eski merkez ilçe başkanı Ayten Karataş`ı getirmişti. Fakat bir ay sonra Cevizoğlu hem genel başkanlıktan hem de parti üyeliğinden istifa edince genel başkanlık koltuğuna Rahşan Ecevit oturmuştu.

İZMİTLİLER DERNEĞİ
Ayten Karakaş ise bu sürede yetki belgesini almış ve il yönetim kurulunu da oluşturdu. Karakaş ayrıca, seçim kurulunda partisinin yasal bütün prosedürlerini yerine getirdi, izinleri aldı ve il binası için yer kiraladı. DSHP İl Binası Kemalpaşa Mahallesi Fettah Öven Sokak No: 136 Kat: 4`de yani İzmitliler Derneği`nin alt katında faaliyet gösterecek. Parti binasının açılışı ise çarşamba günü saat 19.00`da gerçekleşecek.

İZMİT İLÇE BAŞKANI
İl binasının açılışını basın açıklamasıyla duyuran DSHP İl Başkanı Ayten Karakaş, ayrıca İzmit ilçe başkanını da atadığını belirtti. Karakaş, Demokratik Sol Halk Partisi İzmit İlçe Başkanlığı`na DSP`de birlikte çalıştığı Yunus Aşkın`ı getirdi. DSHP İzmit İlçe ile il örgütü aynı binada faaliyet gösterecek. İl başkanı Karakaş, çarşamba günü yapılacak bina açılışında İzmit ilçe yönetimini de açıklayacak.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ