KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Dualar bize oylar AKP’ye
Dualar bize oylar AKP’ye
Siyaset
19 Kasım 2009 Perşembe 13:30
  • 915
  • 7

Dualar bize oylar AKP’ye

SP İl Başkanı Erol Pekcan duaların kendilerine, oyların AKP’ye gittiğini söyledi, “Yeter artık, oy bizim hakkımız” dedi

 

Saadet Partisi İl Yönetimi olağan toplantısını yaptı. Toplantıda konuşan SP İl Başkanı Erol Pekcan “Milletimiz artık Saadet'in farkını görsün. Biz her zaman haksızlıkların ve hakkı yenenlerin yanında olduk. Ama ne oluyorsa seçim zamanı oluyor, oylar AKP'ye gidiyor. Bunu anlamakta zorlanıyorum'' dedi. Konuşmasında iktidarı ve muhalefeti topa tutan Pekcan; iktidarı kriz yaratmakla, muhalefeti de Aleviler`i kandırmakla suçladı. Pekcan, konuşmasında şunları söyledi:
 

OY BİZİM HAKKIMIZ
Şu ana kadar 10 ayda 43 milyarlık bir açık söz konusu. Yıl sonunda 60 milyarlık açıkla karşı karşıyayız. İktidar faize 60 milyarlık pay ayırdı. IMF rahat etsin, rantiyeciler rahat etsin.
Memurlar bugünlerde sokakta. Hükümete yakın olduğu söylenen Memur-Sen de diğer sendikalar da eylemde. Memurlar sadaka istemiyor. Biz de Saadet olarak onların arkasındayız. Fakat duayı bize, oyu götürüp AKP'ye vermeyeceksiniz. Yeter artık, oy bizim hakkımız. Biz size sahip çıktık, siz de bize sahip çıkın.
 

BİR GÜRLEMEYLE GİDİYOR
Siz bize sahip çıkmakla kendinize sahip çıkmış olacaksınız. Mecbur değilsiniz bu hükümete. Size sahip çıkmayana siz de sahip çıkmayın lütfen. Bizim farkımızı görün artık. Gerçekleri anlatıyoruz anlatıyoruz, Tayyip bir gürlemeyle oyları götürüyor. Çalışıyoruz çalışıyoruz, bir gündem değişikliğiyle bütün emekler boşa gidiyor. Açılım konusunda CHP'ye de bir iki söz söylemek gerekiyor. CHP, açılım konusunda suçüstü yakalandı. Biz açılım konusundaki tavrımızı açık ve net bir şekilde ortaya koyduk.
 

BİZİ İZLİYORLAR
Dedik ki bu meselenin mecliste çözülmesi lazım. Muhatabı bütün millettir. Sorumlusu devlettir. Devlet adına hükümet bu süreci akıllı yönetecek. Başından beri söyledik, korktuğumuz başımıza geldi. 5 ay önceki endişelerimiz gerçekleşti. Millet sokağa döküldü. Meclistekiler dışarı kaçıyor. Millet bu meseleyi sokakta çözemez. Dolayısıyla meclis içindeki partilere büyük görev düşüyor. Biz Saadet Partisi olarak bu konudaki tavrımızı Cumhurbaşkanımıza ilettik. Cumhurbaşkanı ‘Saadet'i takdirle izliyorum` dedi. Saadet Partisi artık izlenmeye başlandı.
 

CHP SUÇÜSTÜ YAKALANDI
Onur Öymen'in, Dersim olaylarıyla ilgili olarak mecliste yaptığı konuşmada aslında dil sürçmesi olmadı. CHP'nin gerçek yüzü ortaya çıktı. CHP suçüstü yakalanmıştır. Alevi kardeşlerime sesleniyorum. Sakın ha CHP'nin peşine düşmeyin. Sakın ha geri adım atmayın. Ekonomik krizin taribatlarını hep birlikte yaşıyoruz. AKP görmezden geliyor bu meseleyi. Son ayda yapılan araştırmalarda işsizlik rakamının yükşelişe geçmiş olması, %13.4'e varan artış bizim bu konuyu yeniden gündeme getirmemize neden olmuştur.
 

İŞSİZLİK ARTIYOR
Bir örnek vermek istiyorum. Halk Bankası`na bin 242 üniversiteli alınacak, başvuran 340 bin üniversiteli. Bu örnek sanırım her şeyi açık açık gösteriyor. 3 milyon 479 bin işsiz görünmesine rağmen gerçek işsiz sayısının 5 milyon 400 bin olduğunu bu konuda uzman üniversite hocaları açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Bütçe açığı geçen yıla göre 10 kata varan artışla karşı karşıya.
 

RANTİYECİLERİN BÜTÇESİ
Şu anda 2010 bütçesi görüşülüyor. Bu bütçe rantiyecilerin bütçesi. Aynen Anavatan döneminde olduğu gibi. Merkez sağ partilerinde olduğu gibi. Zaten AKP, Özal'ın politikalarını, neoliberal politikaları, merkez rant politikalarını örnek alıyor. Uygulayıcıların namaz kılması, tesettürlü olması uyguladıkları reçetenin gerçeklerini ortadan kaldıramaz. Bu reçeteleri dindarlık derecesine göre sıraladığımızda en dindar partinin AKP olduğunu görüyoruz.
 

BİZİM PROJEMİZDİ
AKP tarafından sürdürülen Siyaset Akademisi bize ait bir projedir. Genel başkanımız Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, 1998 yılında FP İstanbul İl Başkanı iken Siyaset Akademisi`ni gerçekleştirmek istedi. O dönem bu projeden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın da haberi vardı. Erdoğan bu projeyi bizden aldı. Bunu kınamıyoruz, keşke Milli Görüş`ün bütün projelerini hayata geçirseler. SP olarak Siyaset Akademisi`nin hazırlıklarını tamamladık. İlk Siyaset Akademisi İstanbul`da açılacak. İstanbul`un ardından Ankara ve İzmir`de de Siyaset Akademileri`ni açacağız. Siyaset Akademisi`nde akademisyenler ve siyasiler ders verecek. Akademiye tüm siyasi partileri ve vatandaşları davet ediyorum.”

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ