KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Dün hayır diyenler bugün hepsi değişsin diyor
Dün hayır diyenler bugün hepsi değişsin diyor
Siyaset
28 Eylül 2010 Salı 14:43
  • 1197
  • 11

Dün hayır diyenler bugün hepsi değişsin diyor

Referandumda ‘evet’ diyen STK’ları ziyarete devam eden Aygün, Anayasa değişikliğine ‘hayır’ diyenlerin bugün değişiklik istediğini söyledi

AKP İl Başkanı Zeki Aygün ve il yönetim kurulu üyeleri 12 Eylül Anayasa değişiklik referandumunda ‘evet` diyen sivil toplum örgütlerine yaptığı teşekkür ziyaretlerine devam ediyor. Sabah üyesi olduğu MÜSİAD ve Memur-Sen`i ziyaret eden Aygün, referandumda evet diyerek kendilerine destek olan sivil toplum kuruluşlarını tek tek ziyaret ettiklerini söyleyerek, “Dün hayır diyenler bugün gelin birlikte Anayasa`yı tamamen değiştirelim diyor” şeklinde konuştu.
 

KEŞKE O ZAMAN DESELERDİ
İlk olarak MÜSİAD Başkanı Zihni Yılmaz ve yönetimini ziyaret eden Aygün, “Üyeniz olmaktan şeref duyuyorum. 12 Eylül referandumunu en iyi anlayan ve idrak eden sivil toplum kuruluşları demokrasiye ve hukuka katkı sağlayarak evet dedi. Dün hayır diyenler bugün hepsini değiştirelim diyor. Keşke o zaman idrak edip evet deselerdi. Ama sizlerin çalışması da takdire şayandı” dedi. 12 Eylül`ün mihenk taşı olduğunu söyleyen Zihni Yılmaz değişiklikten memnun olduklarını kaydetti.
 

HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE
MÜSİAD`ın ardından Memur-Sen Kocaeli Şube Başkanı Harun Yaşar Aliş ve yönetimini de ziyaret eden Aygün burada ise, “Türkiye`nin kabuğu değişti. İnsanı devlete karşı değil devleti insana karşı koruyan, üstünlerin hukukundan hukukun üstünlüğüne geçtik. Bizim programımızda Anayasa`nın hepsini değiştirmek vardı. Bize karşı çıkıp partimizi kapatma noktasına getirdiler. Amacımız üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil” ifadelerini kullandı.
 

AKLI SELİMLER EVET DEDİ
Başta terörün ve hukuksuzluğun bitmesi için doğuya ziyaretler yaptıklarını ve aynı zamanda referandumda da evet dediklerini ifade eden Memur-Sen Kocaeli Şube Başkanı Harun Yaşar Aliş ise, “Çetin bir referandum süreci geçirdik. Memurlar için toplu iş sözleşmesine kavuştuk. Sosyal ve özlük haklarımız da artacak. Bu Anayasa değişiklik paketini AKP değil, CHP`de MHP`de getirseydi biz evet derdik. Aklı selim olanlar evet dedi. Bundan sonra da Anayasa`nın tamamının değişmesini istiyoruz” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ