KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Dünya Süt Günü Yenikent’te kutlandı
Dünya Süt Günü Yenikent’te kutlandı
Siyaset
Nabi Yazıcı
16 Mayıs 2018 Çarşamba 16:27
  • 1933
  • 0

Dünya Süt Günü Yenikent’te kutlandı

Kocaeli Kantin İşletmecileri Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak ve ayrı bir okulda kutlanan Dünya Süt Günü bu kez Yenikent’te Öğretmenler İlköğretim Okulu’nda kutlandı.

Okul bahçesinde gerçekleşen kutlamalara, Kockid Başkanı Ali Can Kazgan, İYİ Parti Milletvekili aday adayı Dicle Akın, Gülünce Eğitim Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Uykun, Gülünce Özel Eğitim Kurumu Müdürü Tazebey Yaşin, Okul Müdürü Yener Kırçiçek, idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Dünya Süt Günü ve Bahar Şenlikleri adlı etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra Okul Müdürü Yener Kırçiçek bir konuşma yaptı ve bu şölenin süt içme alışkanlığını arttırmak, teşvik etmek amacıyla yapıldığını söyledi.

 

Kockid Başkanı Ali Can Kazgan’da konuşmasında, etkinliğin 3. Sünü düzenlediklerini belirterek, “Kantinciler olarak tek amacımız para kazanmak değil, sosyal aktivitelerde de yer alarak, öğretmen, öğrenci, veli ve kantinci işbirliğini sağlamaktır. Bu amaçla etkinlikleri düzenliyoruz. Her zaman şeffaf bir anlayışla, öğretmenlerin ve okulların yanında olacağız” dedi.

Konuşmalardan sonra, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere madalyaları verildi. İsrail’in katliamı nedeniyle ülkede 3 gün yas ilan edildiği için gösterilerin eğlence bölümleri azaltıldı ve kısa folklor oyunu, ardından sandalye ve süt taşıma yarışmalar yapılarak, çocuklara süt dağıtımı ile etkinlik tamamlandı.

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ