KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Ediboğlu: CHP iktidarı için ortam uygun
Ediboğlu: CHP iktidarı için ortam uygun
Siyaset
16 Ekim 2012 Salı 12:36
  • 1113
  • 1

Ediboğlu: CHP iktidarı için ortam uygun

CHP İzmit İlçe Örgütü’nü ve Eğitim-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’ni ziyaret eden CHP’nin denetmen milletvekili Mehmet Ali Edipoğlu, CHP iktidarı için uygun ortamın hazır olduğunu söyledi

Kocaeli denetiminden sorumlu CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu bir dizi temasın ardından CHP İzmit İlçe Örgütü`ne ziyaret etti. Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu`nun seçimden üç ay önce çalışma yapıyorlar ön yargısını kırmak istediğini belirten Ediboğlu, “Henüz seçime bir yıldan uzun bir süre olmasına rağmen vatandaşla buluşuyoruz” dedi. Ortadoğu konusunda uzman olan ve her gün en az 20 ülke yayınını ve haberlerini çevirdiğini söyleyen Ediboğlu, “Geçmişte iktidara gelemediysek hatayı biraz da kendimizde aramalıyız. Bardağa dolu taraftan değil, boş tarafatan bakıp o boşluğu doldurmaya çalışmalıyız” dedi.

 
ORTAM UYGUN 
CHP diğer partilerden farklı olarak çağdaş, aydın ve Atatürkçü bir parti diyen Ediboğlu, “Tek eksik dayanışma, bir araya gelip bu dayanışmayı sağlayacağız. Toplumla iletişim kuracağız. Hiçbir zaman CHP`nin iktidara geleceği böyle uygun bir ortam olmamıştı. AKP`den bıkmış bir seçmen var, ama CHP`yi iktidara hazır görmediklerini söylüyorlar. İktidara hazır olduğumuzu topluma anlatmamız lazım. 2013`te CHP`yi iktidar yapacağız” dedi. Türkiye`nin iki sermayesi var diyen Ediboğlu, “Bunlardan biri ordumuz. Ordumuzu Suriye`ye kiraladılar. İkincisi genç iş gücü; onun için de emeğin değerini düşürüyorlar, gelin yatırım yapın diyorlar. Çin modeli yani. Avrupa ülkelerinin on misli gelir adaletsizliği var” şeklinde konuştu.                 

MÜCADELE EDECEĞİZ
CHP İzmit İlçe Teşkilatı`nı ziyaretinin ardından Ediboğlu, Eğitim-İş Sendikası Kocaeli Şubesi`ne geçti. CHP`li yöneticilerle sendikaya gelen Ediboğlu`nu, Eğitim-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener ve yönetimi karşıladı. Kendilerini ziyaret eden CHP`li vekile “Hoş geldiniz” diyen Bilal Şener, “Zaman zaman milletvekillerimize istek ve dileklerimizi iletiyoruz. CHP milletvekillerinin ülkenin geldiği şu son noktada çok büyük çaba sarf ettiğinin bilincindeyiz. İşiniz zor, siz mecliste mücadele edeceksiniz, biz dışarıda mücadele edeceğiz. Bir şekilde ülkemizi daha yaşanabilir hale getireceğiz. Ülkemizin hukuk çerçevesinde yönetilmesi noktasında üstümüze düşen şeyleri yapmak istiyoruz” dedi.
 

AYAKLAR ALTINDA
Şener`in ardından konuşan CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu ise, “Bundan sonra sık sık bütün sivil toplum örgütleriyle, meslek örgütleriyle bir araya geleceğiz. Sizlerle bu ülkeyi bu işgalden nasıl kurtarırız konusunu konuşmaya çalışacağız. Türkiye, cumhuriyetin kurulduğu günden beri böyle bir işgali yaşamadı ve hak etmedi. Cumhuriyetin değerleri, Atatürk`ün devrimleri bir sivil devrimle ayaklar altına alınmaya çalışılıyor. Şu anki iktidar Atatürk`ün kurduğu cumhuriyete darbeyle meşguller ve epey de mesafe kat etmiş durumdalar. Buna dur deme zamanının geldiğini düşünüyoruz. Anadolu halkı geçmişte bunun örneğini tüm dünyaya göstermiştir” diye konuştu.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ