KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Ejderoğlu:Şenliklere çok kaynak aktarılıyor
Ejderoğlu:Şenliklere çok kaynak aktarılıyor
Siyaset
21 Ekim 2012 Pazar 09:05
  • 1216
  • 1

Ejderoğlu:Şenliklere çok kaynak aktarılıyor

Divan toplantısında konuşan SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, belediyelerin şenlik ve festivallere çok kaynak aktardığını, vatandaşın önceliğinin eğlence olmadığını söyledi
Saadet Partisi (SP) İl Teşkilatı`nın ekim ayı divan toplantısı Leyla Atakan Kültür Merkezi`nde önceki akşam gerçekleştirildi. Divan toplantısına; il başkanı Sinan Ejderoğlu ile 12 ilçe başkanının yanı sıra partinin önemli isimlerinden Mehmet Aras ve çok sayıda partili de katıldı. Toplantıda konuşan il başkanı Ejderoğlu, Türkiye`nin ekonomik ve terör sorunları üzerinde durdu. Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerine çatmadan geçmeyen Ejderoğlu, belediyeleri israf yapmakla suçladı.
 
İŞÇİYE YÜZDE 4
AKP hükümetinin yaptığı zamlara değinerek konuşmasına başlayan Ejderoğlu, “Gün geçmiyorki mazota, gaza, elektriğe yeni zamlar gelmesin. İşçiye ve memura yüzde 4 zam veren hükümet, doğalgaza ve elektriğe bir kalemde yüzde 20 zam yaptı. Resmi rakamlara göre son 10 yılda 450 milyar dolar iç ve dış rantiyecilere faiz ödenmiş. Rantiyecilere ödenen 450 milyar dolarla bırakın yatırım yapmayı, yeni bir Türkiye kurulur ve zengin olurduk” iddiasında bulundu.
 
İSRAF İÇİNDELER 
12 ilçe ile Büyükşehir Belediyesi`nin israf içinde olduğunu belirten Ejderoğlu, “Büyükşehir Belediyesi, en borçlu belediye. Keza ilçe belediyeleri de bu yolun yolcusu. Belediyelerin bütçelerindeki harcama kalemlerinde; temsil giderleri, kültürel faaliyetler, tanıtımlar, şenlik ile festivaller, personel ve yatırım harcamalarından sonra en büyük payı alıyor. Allah aşkına vatandaşımızın önceliği şenlik, panel, şiir, şarkı, türkü dinletisi midir? Belediyeler borçlanarak geçici refah sağlıyor” dedi.
 
KARAR AŞAMASINDA
Türk milletinin artık bir karar aşamasında olduğunun altını çizen Ejderoğlu, “Ya Başbakan Erdoğan`ın hamasi sözlerine kanıp mevcut duruma razı olacaklar ya da hocamız Erbakan`ın yolunda giderek Saadet Partisi`ne görev verecekler. Görev verildiği zaman, hortumlar kesilerek ülke menfaatlerini koruyan bütçe yapılacak. Halk meclisleriyle adil ve şeffaf bir yönetim anlayışı izlenecek. Yandaşları zengin etmeyen yeni bir belediyecilik anlaşı getireceğiz” şeklinde konuştu. Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ