KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Engellemelere rağmen çalıştay başarılı geçti
Engellemelere rağmen çalıştay başarılı geçti
Siyaset
03 Ekim 2012 Çarşamba 13:51
  • 1729
  • 1

Engellemelere rağmen çalıştay başarılı geçti

Çalıştayla ilgili değerlendirme toplantısı yapan CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, çalıştayın kamu kurumlarının engelleme toplantılarına rağmen başarılı geçtiğini ve çalıştay sonuçlarının seçimlerde proje olacağını söyledi

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun katılımıyla yapılan Köklerimizle Buluşuyoruz çalıştayının sonuç bildirgelerini ilçe binasında düzenlediği toplantıyla açıkladı. Çalıştaya emek veren herkese tek tek teşekkür eden Yıldırım, 2013 yerel seçimler öncesi yapılacak projelerin sonuç bildirgeleriyle birleştirilerek belirleneceğini ifade ederken, çalıştayın başarısız sonuçlanması için de devlet kurumlarının çaba sarf ettiğini iddia etti.

 
ENGEL OLMAYA ÇALIŞTILAR
Yıldırım, çalıştay günü Kocaeli Valiliği`nce Sekapark Otel`de düzenlenen Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü`nün esnaf odalarına verdiği eğitim programını kastederek, “Çalıştayın başarısız sonuçlanması için çabalayan devlet kurumları oldu. Otelde yapılan özel eğitim toplantıları bizim çalıştay saatine denk getirildi. Bazı kurum ve yöneticiler, çalıştaya engel olmak için her türlü çabayı sarf ettiler ama çalıştayımız başarıyla sonuçlandı” şeklinde konuştu.
 
STK`LARLA FİKİRLERİMİZ ÖRTÜŞTÜ
CHP`nin fikirlerinin sivil toplum kuruluşlarının önersiyle örtüştüğünü anlatan Selman Yıldırım, “Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği`nin (TMMOB) yaptığı sunumda OSB`lerden limanlara kadar demiryolu ulaşımın sağlanmasını istediler. Biz de CHP İzmit İlçe Örgütü olarak geçtiğimiz aylarda böyle bir öneride bulunmuştuk. Bu konuda örtüştüğümüzü gördük. Ayrıca,  Cengiz Topel Havaalanı`nın sadece bir bölgeye değil, uluslararası ulaşıma açılması gerektiği de ortak bir fikir oldu” dedi.
 
NUMAN HOCA CHP`Yİ ŞAŞIRTTI
Konuşmasında, Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Başkanı Numan Uysal`ın çok güzel bir sunum yaptığını da sözlerine ekleyen Yıldırım, “Numan Hoca`nın konuşması beni çok etkiledi. Atatürk`ün Elmalılı Hamdi Yazır`a Kur`an-ı Kerim`i tercüme ettirdiğini ve en güzel tercümenin de Atatürk`ün sayesinde yapılan Elmalılı Hamdi Yazır`ın tercümesi olduğunu sunum sırasında söyledi. Bu hatırlatmayı yaptığı için ve bilmediğimiz pek çok konuda bizi bilinçlendirdiği için Numan Uysal`a teşekkürü borç bilirim” dedi.
 
ÇALIŞTAY SONUÇLARI PROJE OLACAK
Çalıştayın devlet kurumları tarafından engellenmeye çalışılmasına rağmen yine de çok güzel bir başarıya imza attıklarını vurgulayan Yıldırım, “Çalıştay öncesi 2 bin adet davetiye verildi. 837 kişi çalıştaya geleceğine dair kayıt yaptırdı ancak kayıt yaptırmayıp çalıştaya katılım sağlayan çok sayıda kişi oldu. Çalıştay sonuçları ve yaptığımız mahalle gezilerinden edindiklerimizi seçim sürecinde proje olarak hazırlayacağız” şeklinde konuştu.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ