KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8610 TL
  • 6.4617 TL
  • 7.3392 TL
Kocaeli Zirve
Engelsiz Türkiye Partisi kuruldu
Engelsiz Türkiye Partisi kuruldu
Siyaset
29 Aralık 2011 Perşembe 15:51
  • 1536
  • 1

Engelsiz Türkiye Partisi kuruldu

Adeta bir siyasi partiler çöplüğüne dönen Türkiye’de bu kez engelli vatandaşlarımız için bir parti kurdu. Engelsiz Türkiye Partisi’ni nihayet resmiyete kavuştu

Türkiye`de hemen hemen her gün yeni bir siyasi partinin kurulmasına alışığız. Ama ilk kez engelli vatandaşlarımız için bir parti kurdu. Kuruluş çalışmaları Kocaeli`den başlayan parti için uzun süredir çalışma yürütülüyordu. Yapılan çalışmalar meyvesini verdi ve Engelsiz Türkiye Partisi (ETP) nihayet resmiyet kazandı. Kurucu genel başkan Muharrem Parmaksız önderliğinde kurulan parti 33 kurucu ile yola çıktı. Partinin il başkanı İrfan Gönenç oldu.

 

SEÇİMLERE GİRECEK
Resmen ve fiilen Türk siyasi hayatında yerini alan ETP geçmişten günümüze kadar ülke içinde vatandaşın önüne konulan her türlü siyasi engelin karşısında olup, demokrat, laik, Atatürkçü bir düşünceye sahip. ETP merkezi bir çizgide olup her türlü görüşü kucaklamaktadır. Parti son hızla teşkilatlanmaya başlamış olup, en kısa zamanda 82 vilayette il örgütlerini kurarak iki sene sonra yapılacak olan belediye başkanlığı, belediye meclis  üyeliği ve il genel meclisi üyeliği seçimlerine girmek için çalışmalara başlayacaktır.

 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ