KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Engin Cömert’ten AKP’ye suç duyurusu!
Engin Cömert’ten AKP’ye suç duyurusu!
Siyaset
21 Aralık 2012 Cuma 09:28
  • 2615
  • 16

Engin Cömert’ten AKP’ye suç duyurusu!

Mükerrer üye konusu ciddi şekilde AKP’nin başına dert oldu.

Binlerce CHP`liyi kendilerinden habersizce partilerine üye yapan AKP`ye karşı suç duyuruları devam ediyor.

Hatırlayacağınız gibi Körfez Belediye Meclisi`nin CHP`li meclis üyesi Engin Cömert de kendisinden habersizce AKP'ye üye yapılmıştı. 
Olayın gün yüzüne çıkması ilçede geniş yankı uyandırmıştı. 
Konuyla ilgili açıklama yapan Körfez Belediye Meclis Üyesi Engin Cömert, resmi evrakta sahtecilik suçundan AKP Körfez İlçe Başkanı Engin Koyun ile AKP İl Başkanı Mahmut Civelek hakkında Körfez Cumhuriyet Savcılığı`na suç duyurusunda bulundu.
 
AKP'YE ÜYE OLMADIM
Körfez Cumhuriyet Savcılığı`na verdiği dilekçesinde suç duyurusunda bulunan Cömert, Koyun ve Civelek'i bu konularla suçladı.
1-Cumhuriyet Halk Partisi Körfez Belediye Meclis Üyesi olarak görevimi ifa etmekteyim. 21.11.2012.tarihinden Körfez ilçesindeki basın organlarında "CHP'li meclis üyesi Engin Cömert ne zaman AKP'ye üye oldu?" şeklinde haber çıkması üzerine konuyla ilgili bilgi sahibi oldum ve bu konuda ivedilikle öncelikle CHP Körfez İlçe Başkanlığı`na giderek konu hakkında ne gibi yasal işlemler yapılacağı konusunda istişare yapıp daha sonra AKP Körfez İlçe Başkanlığı`na gidip “Benim hiç bir şekilde AKP'de üyeliğim olmadığını, üyelik formlarını doldurmadığım ve üyelik formlarını imzalamadığımı" yapılan evrakta sahtecilik işlemleri ile ilgili ilgililer hakkında şikayetçi olacağımı belirttim.
2- AKP Körfez İlçe Başkanlığı yetkililerinde benden yazılı olarak "AKP'den yazılı olarak istifa etmem" gerektiği konusunda bilgi aktarıp ivedilikle benden istifa dilekçesi alarak AKP'den istifamı gerçekleştirdiler. 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP belediye meclis seçilip fiilen de meclis üyeliğine devam etmeme rağmen Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Körfez ilçe başkanı şüpheli Engin Koyun ile AKP İl Başkanı şüpheli Mahmut Civelek, sahte bir şeklide yapılan evraklar ile AKP'ye üyeliğim varmış gibi üyeliğimi tasdik ettirerek bu kayıtları Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Parti Üyelik İşlemleri için Yargıtay'a göndererek resmi kayıtlara intikal ettirmişlerdir. Bu konuda Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan konuyla ilgili evraklar savcılığınıza istenilmesi halinde resmi evrakta sahteciliğin boyutları net bir şekilde ortaya çıkacaktır.
3- Şüphelilerin onayı ve bilgileri dahilinde sahte bir şekilde üye olmadığım bir partiye üyeliğim varmış gibi benim adıma evrak tanzim edip imzalamaları ve sahte evrakları onaylamaları nedeniyle şüpheliler hakkında özel hukuka ilişkin talep ve dava haklarımı saklı kalmak kaydıyla şikayetçi ve davacıyım.
4- Açıkladığımız nedenlere gerçek olmayan belge sunan ve kullanan be nedenle şahsımın zarar görmesine de neden olan şüphelilerin cezalandırılması için gerekli soruşturmanın yapılarak kamu davası açılması için tarafınıza başvurma zorunluluğu doğmuştur.     
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ