KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Derince’de heyecan dorukta
Derince’de heyecan dorukta
Amatör Futbol
04 Nisan 2010 Pazar 14:39
  • 1147
  • 0

Derince’de heyecan dorukta

Derince Belediyesi, Derince Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte tertiplediği ilköğretim okulları arası futbol turnuvasında şampiyon, 22 Nisan’daki kupa töreninde belirlenecek

ÖDÜL TÖRENİ 22 NİSAN`DA
Derince`de 23 Şubat tarihinde başlayan ilköğretim okulları arası futbol turnuvası birincilik maçı dışında tamamlandı. Finale yükselen Sabancı Ortakları ve Çalışanları İlköğretim Okulu ile Nene Hatun İlköğretim Okulu, 22 Nisan tarihinde düzenlenecek ödül töreni öncesinde karşı karşıya gelecek. Geçen ay tamamlanan liseler arası futbol turnuvasını şampiyon olarak noktalayan Hürriyet Lisesi ve turnuvada ikinci olan Derince Lisesi ile üçüncülükle yetinen 19 Mayıs Lisesi de kupalarına yine bu tarihteki törenle kavuşacak. Ayrıca önümüzdeki günlerde başlayacak ilköğretim okulları arası basketbol ve voleybolda minik ve yıldız takımlarının yapacakları karşılaşmalar sonrasında ilk üçe giren takımlar da yine 22 Nisan tarihindeki ödül töreninde kupa kaldıracaklar. 

FİNALE NASIL GELDİLER
4 grupta yapılan karşılaşmalardan sonra gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar arasında çapraz eşleşmelerle çeyrek final maçları oynandı. Çeyrek finalde Sabancı İ.Ö.O, Fatih İ.Ö.O`nu 7-4; Nene Hatun İ.Ö.O, Abidin Pak İ.Ö.O`nu 3-0; 15.Kolordu İ.Ö.O Mevlana İ.Ö.O`nu 1-0; Alparslan İ.Ö.O ise turnuvanın renkli takımlarından İshakçılar Köyü İ.Ö.O`nu 3-1 yenerek yarı finale yükseldiler. Yarı finalde Nene Hatun, Alparaslan`ı 3-1 ile Sabancı da 15.Kolordu`yu 2-1 ile geçerek final maçı oynamaya hak kazandılar. 3`üncülük maçında güçlü rakibi 15.Kolordu`yu1-0`lık skorla geçen Alparslan İlköğretim Okulu, bronz madalya kazanmaya hak kazandı.

Çeyrek final sonuçları
SABANCI İ.Ö.O-FATİH İ.Ö.O:7-4
NENE HATUN İ.Ö.O-ABİDİN PAK İ.Ö.O:3-0
15. KOLORDU İ.Ö.O-MEVLANA İ.Ö.O:1-0
ALPARSLAN İ.Ö.O-İSHAKÇILAR İ.Ö.O:3-1

Yarı final sonuçları
NENE HATUN İ.Ö.O- ALPARSLAN İ.Ö.O:3-1
SABANCI İ.Ö.O-15- KOLORDU İ.Ö.O:2-1

3`üncülük maçı
ALPARSLAN İ.Ö.O-15.KOLORDU İ.Ö.O:1-0

Final maçı: 22 Nisan saat 10:00`da
SABANCI Ort ve Çal İ.Ö.O- NENE HATUN İ.Ö.O

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ