KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Erdoğan'dan Bahçeli'ye küfür!
Erdoğan'dan Bahçeli'ye küfür!
Siyaset
26 Kasım 2009 Perşembe 12:44
  • 1320
  • 5

Erdoğan'dan Bahçeli'ye küfür!

MHP'li Cihan Paçacı, ülke gündemini sarsacak bir iddiada bulundu.

Türkiye güne MHP'li Cihan Paçacı'nın ağzından çıkan ve siyasetin orta yerine bomba gibi düşen bir iddia ile uyandı. MHP'liler, Başbakan Erdoğan'ın, Devlet Bahçeli'ye küfrettiğini iddia ettiler.

KÜFÜR MECLİS'TE

TV 8'de Erkan Tan ile Başkent Gündemi programına katılan MHP'li Cihan Paçacı, Başbakan Erdoğan'ın, Devlet Bahçeli'ye küfür ettiğini, bu küfrün ise Meclis çatısı altında gerçekleştiğini söyledi..

TV GÖRÜNTÜLERİNDEN TESPİT


Erkan Tan'ın olayın nasıl gerçekleştiğini sorması üzerine Cihan Paçacı, gündemi altüst edecek şu açıklamayı yaptı:

"Meclis'teki Demokratik Açılım Paketi görüşmelerinin yapıldığı güne dair kamera kayıtlarını incelerken ilginç bir duruma tanık olduk. Kamera kayıtlarında Bahçeli konuşurken bir ara Başbakan Erdoğan ekranda beliriyor ve sinirli bir şekilde dudaklarını kıpırdattığı görünüyor. Biz bu görüntüyü dudak okuma uzmanlarına okutttuk ve Erdoğan'ın Bahçeli'ye çok ağır bir küfür ettiğini ortaya çıkardık."

Paçacı Erdoğan'ın ettiği küfrün çok ağır olduğunu ve bunu TV ekranında halkın önünde tekrarlamasının mümkün olmadığını belirtti.

BAHÇELİ DUDAK OKUTTU


İnternet Haber Ankara Temsilcisi Zübeyir Kındıra'ya konuşan Cihan Paçacı, TV 8'de söylediği sözlerin sorulması üzerine ise şu açıklamayı yaptı:

"Doğrudur. Genel Başkanımız, o görüşmeleri izlerken başbakanın mırıldandığını tespit etti. Ne mırıldandığını öğrenmek için dudak okuyuculara görüntüyü gönderdi. Orada bariz ifadeler, küfürler olduğu tespit edildi. Genel Başkanımız hukukçulara inceletiyor. Gelecek neticeye göre ciddi davalar açmaya hazırlanıyoruz.." dedi.


AĞZI BOZUK


Paçacı, isteyen herkesin o görüntüleri inceleyebileceğini ve bariz ve çok net bir şekilde anlaşılan sinkaflı küfürlerin kolaylıkla tespit edilebileceğini de belirterek, "Nasıl bir başbakan tarafından yönetildiğimizin yeni bir göstergesi. Başbakanın buna benzer çok hadisesi vardı. Ağzının bozuk olduğunu biliyoruz. Siyasi rakiplerine karşı, Türkiye Cumhuriyetini yöneten bir başbakanın bu tür küfürler etmesi hiç yakışıyor mu? Polikalarımızı beğenmiyor olabilir ama saygılı olması, uslüba dikkat etmesi gerekir" diye konuştu.

  
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ