KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Erenkaya, Alkan’a “GİDER” yaptı
Erenkaya, Alkan’a “GİDER” yaptı
Siyaset
11 Ekim 2009 Pazar 12:25
  • 3244
  • 7

Erenkaya, Alkan’a “GİDER” yaptı

CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, ‘il başkanı konuştuklarına dikkat etmeli’ diyerek, Alkan’a resmen gider yaptı

CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya`ya yakınlığıyla bilinen 9 yöneticinin istifası ve ilçe yönetiminin düşmesinin ardından il başkanı Rıdvan Alkan sert bir çıkış yaparak “İstifalar Hikmet Erenkaya`nın senaryosudur. Biz onu milletvekili olarak gönderdik, ama o başka işlerin peşindedir” demişti. Alkan`ın bu açıklamasına Erenkaya`nın yanıtı gecikmedi. Partili gençlerin Sanat Sokağı`nda düzenlediği imza kampanyasına eski ilçe sekreteri Mustafa Kahraman`la birlikte gelen Erenkaya, il başkanına çattı.
 

KENDİ İÇİMİZDE ÇÖZERİZ  
CHP`de yaşananların tek sorumlusu olarak gösterilen milletvekili Hikmet Erenkaya, imza töreninde gazetecilerin partide yaşanan istifalarla ilgili ısrarlı sorularına temkinli yanıtlar verdi. Erenkaya, “Fazla yorum yapmak istemem. Bu parti içi bir gelişmedir. Fazla büyütmemek gerek. Kendi içimizde konuşarak bunu hallederiz. Her siyasi partide bu tür durumlar yaşanır” dedi.
 

MÜFETTİŞLER GELİYOR
Erenkaya, “İstifaların ardından düşen ilçe yönetimin durumu gerekli mercilere bildirilmiştir. MYK önceki akşam toplandı ve Kocaeli`deki örgütün genel durumunu incelemek için üç ismi görevlendirdi. Samsun milletvekili Suat Birinci, İstanbul milletvekili Bihlun Temayilgil ve Kahramanmaraş milletvekili Mehmet Ali Özpolat önümüzdeki hafta içinde İzmit`e gelecek. Yaşananları rapor haline getirecekler. Genel merkez duruma hakim ve gerekeni de yapacaktır” diye konuştu.
 

AMATÖR SİYASETÇİYİM
Erenkaya, ilçede yaşananlarla asla bir ilişkisinin olmadığını, bir baskı oluşturmadığını, yaşananlardan kendisinin sorumlu tutulmasının mantıksız olduğunu da söyledi. Erenkaya, şöyle devam etti: “Ben sol çizgiden gelen biriyim. İçimde asla bir şey saklamam, yüreğimde taşıdığımı sözlerime dökerim. Ne konuştuğumu da gayet iyi bilirim. Ben amatör ve heyecanlı bir siyasetçiyim. Mensubu olduğum partide sorun yaratacak kadar bilinçsizce hareket etmem. Yaşananlardan beni sorumlu tutmaları şık değil, ben bu partinin milletvekiliyim ve saygı göstermek zorundalar.”
 

İL BAŞKANI DİKKAT EDECEK
İl başkanı Rıdvan Alkan`ın sözlerinin kendisine hatırlatılmasını üzerine Erenkaya, “Ben bu partinin milletvekiliyim. Bir il başkanı kendi milletvekilini bu derece zan altında bırakacak açıklama yapamaz. Bu partide belli mevkilere gelmiş, sorumluluk üstlenmiş insanların söyleyeceklerine çok dikkat etmesi gerekir. Genel merkez Kocaeli örgütüyle ilgili genel bir durum değerlendirmesi yapmak üzere haftaya üç milletvekili ilimize gönderecek” şeklinde konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ