KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Ertelenen ilçeler için görüşme yapacağım
Ertelenen ilçeler için görüşme yapacağım
Siyaset
19 Aralık 2011 Pazartesi 16:30
  • 2207
  • 16

Ertelenen ilçeler için görüşme yapacağım

AKP İl Başkanı Civelek, kongreleri ertelenen Gebze, Derince ve Dilovası ilçe başkanlarıyla yeniden görüşeceğini söyledi

AKP Çayırova İlçe Başkanı Nazmi Özmen ve yeni yönetimi, il başkanı Mahmut Civelek`i ziyaret etti. Geçtiğimiz günlerde yapılan kongrede yeniden ilçe başkanı seçilen Nazmi Özmen, “İl başkanımın teveccühü ile bu görev yeniden bize verildi. Şimdiye kadar göstermiş olduğumuz başarıyı daha ileriye taşıyacağımıza inanıyorum” dedi. Civelek ise, “Bizden kavga bekleyenler fazla umutlu olmasın. Diğer partilere benzemeyiz. Seçimlere 3 ay kala çalışmaya başlayan partilerden değiliz” diye konuştu.
 

MHP İÇİN FİKİR BEYAN EDEMEYİZ
Başiskele kongresini birlik beraberlik içersinde bitirdiklerini, Kandıra kongresini de tek listeyle ve en iyi şekilde geçirmeyi ümit ettiğini dile getiren Civelek, “Gündemimiz ilçeleri bitirip il yönetimini belirlemektir” şeklinde konuştu. MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak`ın genel merkeze hazırladığı raporu değerlendiren Civelek, “MHP`nin kendi bünyesindeki bir sıkıntıdır. Bizim bu konuyla ilgili fikir beyan etmemiz doğru olmaz” ifadesini kullandı.
 

KARARTMA KAMPAMYASI VAR
Yarın yapılacak olan Kandıra kongresinde tek aday çıkacak olan mevcut ilçe başkanı Erdinç Şentürk`ün halk tarafından sevilmediği dedikodularına Civelek, “Kandıra`da bulunan partililerimizin her biriyle konuşurum. Hiç kimsenin ağzından kesinlikle, Şentürk sevilmiyor şeklinde bir söylenti duymadım. Bunlar muhalif tarafların karartma kampanyasıdır. Şentürk, doğru bir insandır ve dürüsttür. Kandıra AKP için basına yansıyan olumsuz her durum, kongrenin ardından masaya yatıralacaktır” yorumunda bulundu.
 

ERTELENENLERLE GÖRÜŞECEK
Kongre sürecinde birlik beraberliği sağlamanın zor olduğunu aktaran Civelek, “Biz zor olanı başarıyoruz. Çayırova`da siyaset yapmak isteyen bir çok insan var. Şu ana kadar yaptığımız kongrelerin en heyecanlısı ve kalabalığı Çayırova`da yaşandı. Bundan sonra bizim Çayırova`ya nasıl katkı sağlayacağımı konuşmamız lazım” açıklamasında bulundu. Konuşmasına, kongreleri ertelenen Gebze, Derince ve Dilovası ilçe başkanlarıyla yeniden görüşme yapacağını söyleyerek devam eden Cilevek, “Kandıra kongremizi yaptıktan sonra çok rahatlayacağım.
 

PARTİMİZİN BÜTÜNLÜĞÜ İÇİN
Yarından sonra tek işim ertelenen üç ilçe kongresini yapmak olacak. Genel merkezin verdiği karara her AKP`linin saygı göstermesi gerekir. Partimizin bütünlüğü için hareket ediyoruz. Hiçbir arkadaşımızla ilişkimiz bozulmuş değil. Gebze ilçe başkanımız Yılmaz Bayram, Derince ilçe başkanımız Mehmet Eryürek ve Dilovası`nda genel merkezin aday gösterdiği mevcut başkan İlhan Yıldırım`ın karşısına çıkan adaylarımızla hafta içinde yeniden görüşeceğim. Durum değerlendirmesi yapacağım, genel merkezin kararını ve tek adaylı kongrelerin partiye olumlu katlarını aktaracağım.
 

TARİHLERİ BELİRLEYECEĞİZ
Olumlu bir sonuç ortaya çıkacağını umuyorum. Üç ilçemizde kongre tarihimizi belirleyip genel merkeze göndereceğiz. Genel merkezin onaylaması halinde kongrelerinizi yapacağız. Tek bir partilimiz bizim için kıymetlidir. Henüz kongre sürecine girmeyen CHP`de il başkanının taraf olacağını açıklaması, MHP`nin de kendi içinde yaşadıkları karşısında partimiz daha da güçleniyor. Bizim tek adaylı kongrelerde ısrarımız bu durumlara düşmemek içindir. Biz işimizi yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ