KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Eski rektör CHP üyesi oldu
Eski rektör CHP üyesi oldu
Siyaset
17 Aralık 2012 Pazartesi 19:27
  • 2614
  • 4

Eski rektör CHP üyesi oldu

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, eski Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir’i CHP saflarına kattı
CHP İzmit İlçe Örgütü`nün haftalık yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde CHP İlçe Başkanı Selman Yıldırım partililerine büyük bir sürpriz yaparak önemli bir ismi parti saflarına kattı. Yıldırım,  CHP İzmit Belediyesi Meclis üyeleri ile partililerin katıldığı toplantıda uzun yıllar Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi Dekanlığı yaptıktan sonra Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü yapan ve buradan emekli olan Prof. Dr. Ali Akdemir`e CHP rozeti takti.
 
ÖĞRENCİSİ ETKİLİ OLDU
İlçe başkan yardımcısı Mehmet Ümit Küçükkaya`nın üniversiteden hocası olan Ali Akdemir`in CHP`ye üye olmasında Küçükkaya`da önemli rol oynadı. Fiili olarak bağı bulunduğu CHP`nin hukuken de üyesi olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Ali Akdemir, İzmit`i sembolize eden projelerin CHP döneminde yapıldığını ve bu projelerin devamının yine CHP`li iktidarlar tarafından yapılması gerektiğini ifade etti.  CHP İlçe Başkanı Selman Yıldırım da birlikte çalışmaktan zevk alacağını söyledi.
 
HABUR`A BAKSINLAR
Eski rektörün üyelik rozetinin takılmasının ardında sonra Selman Yıldırım, “ CHP ancak DHPK-C bayrağı asmaya izin verir” diyen AKP İl Başkanı Mahmut Civelek`e yüklendi. CHP`nin helal süt enmiş yöneticiler tarafından yönetildiğini kaydeden Yıldırım, “AKP il başkanının dediği anlayış askerlerimizi şehit ettikten sonra bunları kamufle etmek için Habur`dan Türkiye`ye girenlere çadır mahkeme kurup serbest bırakan anlayıştır. Bu anlayışın temsilcisi CHP`ye söz söyleyemez. CHP hiçbir zaman başka bayrak arayışında olmadı. CHP`nin tek bayrağı Türk bayrağıdır” dedi.
 
LÜKS OTELLERDE KONUŞUYORLAR
AKP`li yöneticilerin halk içine çıkmadığını ifade eden Yıldırım, “AKP`liler ya parti binalarında ya da lüks otellerin lobilerinde bizlere cevap veriyorlar. Biz sürekli halkın içindeyiz. Bir sorun neredeyse oraya gidip yerinde açıklama yapıyoruz” ifadelerine yer verdi. Şuanda 7 bin 100 üyelerinin bulunduğunu belirten Yıldırım, şimdiye kadar 600 kişiyi partilerine üye yaptıklarını iki yıllık görev sürecince üye sayılarının yüzde 70`i kadar üye yapmayı hedeflediklerini söyledi. 
 
PROF. DR. ALİ AKDEMİR KİMDİR
1963 yılında Sivas`ta doğan Ali Akdemir, 1986 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü`nden mezun oldu. Yönetim liderlik, girişimcilik ve sivil toplum kuruluşları alanında çalışmalar yapan Ali Akdemir, 1997 yılında profesörlük ünvanlını aldı. 1997 -2004 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler  Fakültesi`nde görev yaptı. 2003 ile 2007 yıllar arasında bu fakültenin dekanlığını yapan Akdemir, 2007 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi`nin rektörlüğüne atandı ve dört yıl görev yaptıktan sonra emekli oldu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ