KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Eskihisar’da AKP zirvesi
Eskihisar’da AKP zirvesi
Siyaset
15 Aralık 2009 Salı 12:44
  • 2762
  • 11

Eskihisar’da AKP zirvesi

AKP İl Başkanı Zeki Aygün, Gebze bölgesinin 4 belediye başkanıyla bir araya gelerek çalışmaları değerlendirdi. Toplantıya partililer de büyük ilgi gösterdi

AKP`nin merakla beklenen Gebze zirvesi Eskihisar Kaptan Köşkü`nde gerçekleştirildi. AKP İl Başkanı Zeki Aygün, Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası belediye başkanları ve ilçe başkanlarıyla birlikte çalışmaları değerlendirdi. Oldukça geniş katılımın olduğu toplantıda il başkanı Aygün, çalışmalar ve son gelişmeler üzerine değerlendirme yaptı. Toplantıya il başkanı Aygün`ün yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker de katıldı.
 

BELEDİYE BAŞKANLARI
Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, AKP Gebze İlçe Başkanı Yılmaz Bayram, Darıca ilçe başkan vekili Tuncay Kaya, Dilovası ilçe başkanı İlhan Yıldırım, Çayırova ilçe başkanı Nazmi Özmen, AKP Gebze İlçe eski Başkanı ve aynı zamanda İl Dsiplin Kurulu Üyesi Mehmet Ali Okur, Darıca ilçe eski başkanı ve il yönetim kurulu üyesi Orhan Pala ile birlikte çok sayıda partili de toplantıda hazır bulundu.
 

AYGÜN ERKEN GELDİ
Toplantıya en erken il başkanı Zeki Aygün ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker geldi. Şeker ve Aygün, il disiplin kurulu üyesi M. Ali Okur`la birlikte diğer ilçe başkanlarının gelmesini bekledi. Diğer belediye başkanları ve ilçe başkanları ise toplantıya daha sonra geldi. Çayırova Belediye BBaşkanı Ziyaettin Akbaş ve AKP Çayırovca İlçe Başkanı Nazmi Özmen ise toplantı başladıktan bir süre sonra geldi. Toplantı hakkında bilgi veren Aygün, kısa bir açıklamadan sonra Gebze basınının sorularını yanıtladı.
 

YATIRIMLAR BAŞLIYOR
Aygün, “Gebze, Kocaeli`nin umududur. Kocaeli`nin değeridir. Gebze için yapılan hizmetleri yakından takip ediyoruz. Yaşanabilir bir Gebze için arkadaşlarımız gece gündüz çalışıyor” dedi. 2010 yılıyla birlikte Gebze ve diğer ilçelerde yatırımların artacağını söyleyen Aygün, şöyle konuştu: “2010-2011 yatırım planları görüşülüyor. Ocak ayıyla birlikte Gebze bölgemizdeki yatırımlar başlayacak. Dilovası`ndaki asma köprünün çalışmaları başladı. Körfez Geçişi Projesi ile Dilovası ve Gebze ulaşımda önemli bir alternatif ve değer kazanacak.
 

KONUT PROJESİ
Dilovası`nda TOKİ 15 bin konutluk bir toplu konut projesi yapacak. Su zammı bilinen bir mecburiyet. İstemediğimiz bir zamdı ama yapmamız gerekiyordu. Geçmiş iktidarların bedelini ödüyoruz. Gebze`de sağlıkta önemli sıkıntılar var. Bunları bildiğimiz için sıkı çalışıyoruz. Gebze Fatih Devlet Hastanesi ve Darıca Farabi Devlet Hastanesi`nin doktor açığını kapatmak için gerekli görüşmeler yapılıyor. İki hastanemize 22 doktor ataması için söz aldık. Ayrıca Dilovası`nda da ciddi bir sorun olan hastane olmayışını çözmek istiyoruz.”
 

RANTÇILAR BAĞIRIYOR
Şekerpınar`daki vatandaşla Çayırova Belediyesi`ni karşı karşıya getiren arazi kavgasıyla ilgili de açıklama yapan Aygün, şöyle konuştu; “Şekerpınar`daki arazi tartışmaları üzerine İçişleri Bakanlığı`ndan müfettiş istedik. ‘Belediye başkanımız doğru mu yapıyor yoksa yanlış mı yapıyor bakın` dedik. Şu anda müfettişler olaya el koydu. İnceleme yapıyorlar. Ama benim vicdanım belediye başkanımızın doğru yaptığını söylüyor. Orada kanun uygulanıyor. Kanunun yükümlülüklerini yerine getiren vatandaşlarımızın bir sıkıntısı yok. Ancak birkaç rantçının çığırtkanlığı var. Onlar da rant peşinde koşuyor.
 

KENTSEL DÖNÜŞÜM TARTIŞMASI
Biz Çayırova`da yaşayan 80 bin vatandaşı düşünmek zorundayız. Popülist yaklaşıp rantçıları kollayamayız.” Gebze Belediyesi`nin Adem Yavuz ve Cumhuriyet Mahalleleri`nde yapmak istediği ama Büyükşehir`in iptal ettiği Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili ise Aygün “Siyaset halkı memnun etmek için yapılır. Kentsel dönüşümüm durdurmamız halka olan saygımızdandır. Toplumun tepkisine gösterilen siyasi bir saygı nedeniyle iptal edildi. Yoksa bir belediye yaptı öteki iptal etti şeklinde yorumlamak doğru değil” diye konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ