KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Eşme’nin doğal yapısı bozuluyor
Eşme’nin doğal yapısı bozuluyor
Siyaset
10 Kasım 2012 Cumartesi 10:46
  • 1217
  • 5

Eşme’nin doğal yapısı bozuluyor

CHP Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı ve yöneticiler, Eşme’de yaşanan yol krizini yerinde inceledi. İlçe başkanı Sarı, plan değişikliği adı altında Eşme’nin doğal yapısının bozulduğunu söyledi

Eşme`de yaptırdığı eve ruhsat verilen İstanbullu aile, arsasının içinden geçen 50 yıllık yolu tel örgülerle kapatınca belde halkı isyan etmişti. Geçen hafta içinde gazetemizde de yer alan Eşme`deki yol krizini yerinde inceleyen CHP Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı, bölge sakinleri ve muhtarlarla görüştü. Kapatılan yolu yerinde inceleyen Sarı, uzun yıllardır imar sorunu bulunan Eşme`de geçmişten bu yana hiç bir aileye verilmeyen ruhsat ve tapunun İstanbullu aileye ayrıcalık tanınarak verilmesinin altında ciddi bir yanlışın yattığını söyledi. Sarı, “Arsanın etrafını tel örgütü ile çevreleyen İstanbullu aile yolu kapatmışsa bu belediyenin suçudur” dedi.

 

BÖLGEDE İNCELEME
Eşme`de yaşanan yol krizi üzerine bölgede inceleme yapan, burada halkla buluşan Sarı, bölgede çok komik bir durum oluştuğunu söyledi. Kartepe Belediyesi`nin yaptığı yanlışlıklardan kaynaklandığını belirten Sarı, “ Bölgeden 50 yıla yakındır bu yol geçiyor. Ancak, yolun geçtiği alan imarda İstanbullu ailenin satın aldığı arsanın içinden geçiyor. İstanbullu ailede doğal olarak arsasının etrafını tel örgülerle kapatınca yol da kapanmış. Bölgede yaşanan böylesi yanlışlıklar Eşme halkını üzüyor. Durumu Kartepe Belediye Meclisine taşıyacağım. İmar komisyonuyla birlikte durumu inceleyeceğiz. Bir yanlışlık varsa da çözüm bulacağız” diye konuştu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ