KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Eyüp Ayar: En az 7 milletvekili çıkarırız
Eyüp Ayar: En az 7 milletvekili çıkarırız
Siyaset
13 Eylül 2009 Pazar 18:06
  • 1091
  • 9

Eyüp Ayar: En az 7 milletvekili çıkarırız

Partili yöneticilerle birlikte gazetemizi ziyaret eden AKP Kocaeli Milletvekili Eyüp Ayar, 2011’de yapılacak olan genel seçimlerde en az 7 milletvekili çıkarabileceklerini söyledi

YİNE İKTİDAR HEDEFLİYORUZ
Kocaeli kamuoyunda Gebze milletvekili olarak gösterilen ama son aylarda Kocaeli'nin hemen hemen her köşesini karış karış gezip ziyaretlerde bulunan AKP milletvekili Eyüp Ayar, bir grup parti yöneticisiyle birlikte gazetemizi yaptığı ziyarette 2011 yılında yapılacak olan seçimlerde birinci parti olmayı değil yine tek başına iktidar olmayı hedeflediklerini söyledi. Eyüp Ayar, 11 milletvekili çıkaracak olan Kocaeli'de partisinin en az 7 milletvekili çıkaracağını, 8 milletvekili çıkarmalarının ise sürpriz olmayacağını söyledi.

YILLARDIR SİYASETİN İÇİNDEYİM

Uzun yıllardır siyasetin içinde olduğunu, DYP başta olmak üzere partisi AKP içinde de çeşitli birimlerde görev yaptığını söyleyen Ayar, “Ben aslında Kocaeli'yi şimdi değil siyasetin içinde olduğum her zaman karış karış gezdim. Karamürsel'in Fulacık Köyü'nden tutun da Kandıra'nın bütün köylerine kadar her yeri gezen bir siyasetçiyim. Halkın içindeyim. Ama bunları kamuoyuna geçmişte pek yansıtmadım. Şimdi arkadaşlarım yaptıklarımı kamuoyuyla paylaşmaya başlayınca ‘Kocaeli'yi gezmeye başladı' yorumları yapılıyor' dedi.

GÖREV VERİLİRSE ADAYIM

İki dönemdir milletvekili olarak parlamentoda görev yaptığını söyleyen Eyüp Ayar, “Ben bugüne kadar hiçbir göreve talip olmadım. 2011'de yapılacak olan genel seçimlerde de benim kişisel bir isteğim ve tercihim olamaz. Partimde milletvekili adayı olmanın çeşitli kriterleri var. Bu kriterlere uyarsam beni partim yeniden aday gösterir. Eğer bu kriterlere uymuyorsam aday göstermez. Ben çok koltuk sevdalısı birisi değilim. Kendimi bu koltuğa çok yapışmış birisi olarak görmüyorum' dedi.

GEBZE'DEN 2 KİŞİ OLABİLİR

2011 yılında yapılacak olan genel seçimlerde partisinin Gebze ve Çayırova, Darıca ile Dilovası ilçelerini kapsayacak olan bölgeden listeye seçilebilecek yerden iki adayı koyması gerektiğini söyleyen Eyüp Ayar, “Bu bölge hem konumu hem nüfusu hem de seçmen sayısı bakımından çok büyük ve çok önemli bir bölge. Bu nedenle partimin bu bölgeden listelerde seçilebilecek yerlerden iki kişiyi listeye koyacağını düşünüyorum. Bu bölge partime de çok büyük destek vermiş, en yüksek oyun çıktığı bir bölge' dedi.

RANTA HEP KARŞI ÇIKTIM

İki dönemdir iktidar partisinin milletvekili olarak mecliste görev yaptığını söyleyen Eyüp Ayar bu süre içinde hakkında pek çok şey söylendiğini ama rant elde ettiği yönünde en küçücük bir söylenti ya da dedikodunun çıkmadığını, çünkü ranta hep karşı çıktığını söyledi. Ayar, “Beni eleştirebilirler çalışmalarımdan dolayı ama ‘rant elde etti' diyemezler. Bugüne kadar bölgemde tek bir liman yapımına da izin vermedi. Mermercilerin fuar adı altında yapmaya çalıştıkları olaya da sonuna kadar karşı çıktım' şeklinde konuştu.

VEKİLLERLE UYUM İÇİNDEYİZ

Partili milletvekilleriyle beraber çok uyumlu bir çalışma içinde olduklarını söyleyen Eyüp Ayar, “Hepimizin bir iş bölümü var. Kimisi sağlık sorunlarıyla uğraşıyor kimisi eğitimle ilgili sorunlarla uğraşıyor. Hiç kimse kimseye önyargılı bakmıyor. Hepimizin amacı Kocaeli'ye daha fazla hizmet edip daha fazla yatırım yaptırmak. Muhalefet ise sadece havanda su dövüyor ve hiçbir proje üretmiyor' diye konuştu.


Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ