KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Fahri Meydan istifa etti
Fahri Meydan istifa etti
Siyaset
28 Aralık 2011 Çarşamba 11:28
  • 7170
  • 51

Fahri Meydan istifa etti

2009 yerel seçimlerinde CHP’den İzmit Belediye Meclis üyesi seçilen Fahri Meydan CHP’den istifa etti. CHP, İzmit Belediye Meclisi’ndeki üye çoğunluğunu kaybetti

İzmit Belediye Meclisi`ndeki CHP`liler arasında yaprak dökümü devam ediyor. 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Kocaeli` de meclis çoğunluğunu ele geçirdiği tek ilçe olan yer İzmit Belediye Meclisi`nde CHP`li üyelerin istifası peş peşe devam ediyor. İzmit Belediye başkanlığını tartışmalı bir sonuçla kaybeden CHP, meclis üstünlüğünü ele geçirmişti. CHP`den meclise 21 üye girerken, AKP`den başkan Nevzat Doğan ile birlikte 17 üye seçilmişti. Fahri Meydan ve Hüseyin Canıgeniş`in AKP`ye geçmesinden sonra meclisteki son dağılım şöyle oluştu: AKP 19, CHP 17, Bağımsız 2.


DÖRT İSTİFA OLDU
İzmit Belediye Meclisi`nde önce Adnan Uysal ve Olcay Sanal CHP`den istifa ederek bağımsız kalmışlardı. Dün de Hüseyin Canıgeniş istifa etti. Ve bugün Fahri Meydan CHP`den istifa ettiğini açıkladı. 4 CHP`li üyenin istifasıyla birlikte CHP`nin meclisteki üyesi sayısı 17`ye düştü.  
 

ÇOĞUNLUK GİTTİ
CHP`nin 2009 yılında yapılan seçimlerde İzmit Belediyesi`nde 21 meclis üyesini kazanmış ve böylece çoğunluğu ele geçirmişti. Son istifalardan sonra CHP`nin İzmit Belediyesi`ndeki meclis üyesi sayısı 17`ye düştü.  
 

AKP`YE GEÇTİ
İstifa dilekçesini CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer`e veren İzmit Belediye Meclis üyesi Fahri Meydan, CHP ilçe binasından çıktıktan sonra AKP İzmit İlçe binasına geçti ve AKP`ye üyeliğini yaptırdı. Meydan`ın AKP`ye katıldığı törende ilçe başkanı Ali Korkmaz ile İzmit Belediye başkanı Nevzat Doğan hazır bundu.
 

SEVGİ GÖRMEDİM
AKP`ye üye kaydını yapan eski CHP`li Fahri Meydan, törende eski partisi CHP`yi yerden yere vurdu. CHP`de bir dönem eski Kuruçeşme belde başkanlığını yapan Meydan, sevgi ve saygı eksikliği nedeniyle bu kararı aldığını söyledi. Törende Doğan`ı öven Meydan, “ Belediye başkanımız Nevzat Doğan`a ve ekibinin sıcakkanlılığı ve samimi tavırları için teşekkür ediyorum. Ben daha önce hiçbir partide bu samimiyeti, sevgiyi, sıcakkanlığı görmedim” diye konuştu.
 

DOĞAN CHP`Yİ ÖVDÜ   
Yıllarca CHP`de kalan, belde başkanlığı yapan, CHP`den meclis üyesi seçilen Fahri Meydan, üye kayıt töreninde istifa ettiği partisini yerden yere vururken, törende İzmit Belediye başkanı nevzat doğan ise CHP`li üyeleri övdü. Doğan, “ AKP`li olarak biz nasıl Kocaeli için iyi hizmetler yapma çabasındaysak CHP`li arkadaşlarımızda aynı duyguyu taşıyor” ifadesini kullandı.
 

CİVELEK`E ZİYARET
Eski CHP`li İzmit Belediye meclis üyesi Fahri Meydan, üye töreninden sonra ilçe başkanı Ali korkmaz, Belediye başkanı Nevzat Doğan ile birlikte il başkanı Mahmut Civelek`i ziyaret etti. Meydan`ı tercihinden dolayı tebrik eden Civelek, “İzmit Belediyesi`nin iki buçuk yılda Kocaeli için yaptığı güzel çalışmalarından dolayı tebrik etmek lazım. Meydan`ın da AKP meclis üyesi olarak aramıza katılmasıyla, daha geniş çerçevede çalışmalar hız kazanacaktır. Bundan kuşkun yok” şeklinde konuştu.
 

CANIGENİŞ YARIN
2009 yerel seçiminde CHP`den İzmit Belediye Meclis üyesi seçilen Hüseyin Canıgeniş, CHP`den istifa etmişti. İstifa ettikten sonra hiç vakit kaybetmeden AKP`ye geçen Fahri Meydan`dan sonra yarın da Hüseyin Canıgeniş, AKP İzmit İlçe binasında düzenlenecek törenle AKP`ye üye olacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ