KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Faruk Başaran resmen aday
Faruk Başaran resmen aday
Siyaset
30 Aralık 2010 Perşembe 16:36
  • 3910
  • 3

Faruk Başaran resmen aday

Haziran 2011’de yapılacak olan genel seçim için adaylar ortaya çıkmaya başlarken ASİAD başkanı Ömer Faruk Başaran AKP’den resmen Kocaeli milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Kurulduğu günden beri AKP üyesi olduğunu belirten Ömer Faruk Başaran “Yıllardır çeşitli partilerden adaylık için teklif geliyor, ancak ben  kurulduğundan beri AKP`nin üyesiyim, Başbakan Erdoğan`ın politikalarını çok beğeniyorum, önümüzdeki dönem Türkiye`ye daha faydalı çalışmalar yapmak adına Sayın başbakanımızla birlikte TBMM`de olmak istiyorum “dedi.


1 HAFTADIR AKP GENEL MERKEZİNDE

Milletvekilliği adaylığı ile ilgili olarak geçtiğimiz hafta sonunda AKP genel merkezine giden Başaran, Genel merkezde çeşitli temaslarda bulunduktan sonra, Salı günü grup toplantısına katıldı. Hafta sonu Gebze`ye gelecek olan Faruk Başaran önümüzdeki  günlerde AKP`den milletvekilli adaylığını yapacağı bir toplantı ile resmen açıklayacak.


ÖNCELİK KOCAELİ

Milletvekilliği adaylığı için Kocaeli ve İstanbul 3. Bölgeyi düşündüğünü söyleyen Başaran “Gebze`de çok geniş bir alan içerisinde Kocaeli yada İstanbul`dan adaylığım için anket yaptırdım, Vatandaşlarımızın tamamına yakını Kocaeli`den  aday olmamı istediler, Ben Kocaeli`de MÜSİAD-GESİAD-GENÇSİAD  gibi STK`lar kurarak bölgenin sorunlarını siyasetçilerimize taşıdım, Bu yüzden sorunlarını daha iyi bildiğim, daha faydalı olacağımı gördüğüm Kocaeli`den aday olacağım, bununla ilgili AK parti genel merkezinde çalışmalarım devam ediyor.”diye konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ