KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7416 TL
  • 6.3247 TL
  • 7.1251 TL
Kocaeli Zirve
“Fatma Hanım işleri toparlamakta zorlanıyor”
“Fatma Hanım işleri toparlamakta zorlanıyor”
Siyaset
20 Mayıs 2019 Pazartesi 13:54
  • 1495
  • 0

“Fatma Hanım işleri toparlamakta zorlanıyor”

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney ilçe binasında düzenlediği basın açıklamasıyla gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Güney “Ancak geçen yaklaşık iki aylık süreçte görünen o ki, Fatma Hanım seçildiği makama henüz hazır olamadığı gibi işleri de toparlamakta zorlanıyor” dedi

AK Parti İzmit İlçe Başkanlığında gerçekleştirilen basın açıklamasıyla, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'e eleştirilerde bulunan Güney, “Şişli Belediyesinin yolsuzluklarla ayyuka çıkmış hali ortadayken bu ekip yolsuzluk tespitinden ziyade size ancak yolsuzluk nasıl yapılır dersi verir” dedi

İşte Ali Güney'in basın açıklamasının tam metni:

“Değerli basın mensupları,

Malumunuz ki, çok dar bir takvimde İlçe Başkanlığı görevini üstlendim ve yine kısa zamanda yönetim ile yürütme kurullarımızı oluşturduk.

Hemen ardından seçim çalışmalarımıza başladık ve sizlerle çok sık bir araya gelme fırsatımız bu nedenle olmadı.

Bundan böyle siz değerli basın mensuplarımızla belirli aralıklarla bir araya geleceğiz inşaallah. Bilindiği gibi 31 Mart’ta milletimiz İzmit’te bize meclis çoğunluğunu da vererek, çok güçlü bir muhalefet görev ve sorumluluğunu tevdi etti.

Milletimizin takdiri her zaman başımızın tacıdır. Bu nedenle bu görevi de layıkıyla yerine getirmek için çalışacağız. Umuyor ve diliyorum ki, bu 5 yıllık sürecin ardından yeniden halkımızın gönlünü kazanmayı başaracağız.

Bu dönemde AK Parti’nin bugüne kadar güzel ilçemize kazandırdığı hizmetleri korumak, hizmet kalitesinin geriye gitmesini engellemek, hatta şehrimizin ihtiyaçlarına göre daha güzellerinin yapılması için öncü olmak yine bizlerin görevidir.

İzmit Belediye Başkanlığının kesin sonuçlarının açıklanmasından sonra meclis üyelerimizin hangi komisyonlarda görev alacağını, kimin grup sözcüsü olacağını, kimlerin encümen olacağını belirledik ve istişarelerle çizdiğimiz yol haritasıyla meclisimizi kısa zamanda vazifeye hazır hale getirdik.

Yine hemen seçim sonrası bütün mahalle muhtarlarımızı ziyaret ettik, onların mahallelerinde aşamadıkları sorunlarda yardımcıları olacağımızı, muhtarlık makamıyla yerel yönetimlerde çok önemli bir yer tuttuklarını ifade ettik ve kendilerini tebrik ettik.

Önümüzdeki süreçte de teşkilat iç yapılanmamıza eğilip, gerekli çalışmaları yapmak için hazırlanıyoruz.

Tabi, bu süreçte yeni seçilen belediye başkanını da dikkatle takip ediyoruz.

İzmit hizmet bekliyor!

Biz olgunluk gösterelim istedik, bekleyelim Başkan ekibini kursun, kendisini ve Belediye’yi önümüzdeki beş yıllık sürece hazırlasın ve İzmit hizmetten mahrum kalmasın. Bu sebeple ne Meclis Üyelerimiz ne de teşkilatlar olarak bizler elimizden geldiğince ılımlı ve yapıcı muhalefet yapmaya özen gösterdik.

Ancak geçen yaklaşık iki aylık süreçte görünen o ki, Fatma Hanım seçildiği makama henüz hazır olamadığı gibi işleri de toparlamakta zorlanıyor.

Seçim biter bitmez bizler mahalle mahalle gezip, muhtarlarımızla bir araya gelip, talep ve beklentilerini öğrenmeye çalışırken; Sayın Hürriyet, yememiş-içmemiş, adı yolsuzluklarla anılan Şişli Belediyesinden bir ekip getirip, usulsüz bir şekilde geçmiş dönem evraklarında usulsüzlükler aramaya koyulmuştur.

Gece yarılarına kadar süren bu araştırmalar sonucu ortada hala bir somut belge, bilgi olmadığı gibi yalnızca çamur at, izi kalsın mantığı ile iftiralar ve karalamalar ortaya savrulmuştur.

Oysa ki, İzmit hizmet beklemektedir.

İzmit’te seçim sonrası neredeyse iki ayı geride bırakıyoruz.

Sayın Hürriyet, ne çalışma ekibini oluşturmuş, ne de mevcut kadroyu harekete geçirebilmiştir.

Bütün yetkileri Sayın Hürriyet kendinde toplamış, her şey olduğu gibi durağan hale gelmiştir.

Belgeniz varsa buyurun kamuoyunun bilgisine sunun..

Fatma Hanım’ı buradan uyarıyoruz, sizler pek alışık değilsiniz ama bulunduğunuz makam laf değil, iş üretme makamıdır, elinizde geçmiş dönemlere ait yapılan usulsüzlükler adına bir belgeniz varsa buyurun kamuoyunun bilgisine sunun ve gereğini yapın, aksi halde boş laflarla iftiralar atarak menfi algı oluşturma çabasından vazgeçin.

Şişliden getirdiğiniz denetleme ekibine gelince Şişli Belediyesinin yolsuzluklarla ayyuka çıkmış hali ortadayken bu ekip yolsuzluk tespitinden ziyade size ancak yolsuzluk nasıl yapılır dersi verir, sizde bu dersin talebesi olmaya namzetseniz onu da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Biz kimsenin boğazını sıkmıyor, açık kovalamıyoruz

Hatta söylediğimiz gibi partililerimize yönelik suçlamalarına rağmen yapıcı olmaya, henüz yeni bir belediye başkanı olduğu için anlayışlı davranmaya çalışıyoruz.

Ama Fatma Hanım her fırsatta saldırgan üslubunu takınmayı, iftiralarla dolu beyanatlarıyla daha ilk icraatlarında dahi sınıfta kalmayı tercih etmektedir.

Hizmet etmezseniz para da harcamazsınız..

“Ramazan Programlarını geçmiş döneme göre daha ucuz yaptık, Belediyenin parasına sahip çıktık” diyen Başkan’ın Ak Parti’nin yükselttiği hizmet çıtasını aşma endişesini anlayışla karşılıyor, bu anlamda işinin zor olduğunu biliyoruz.

Bizim dönemimizde Ramazan Programları 52 mahallenin tümünde yapılırken, bu dönem bu sayının yarısı kadar mahallede Ramazan Programları düzenleniyor ve yapılan programlar kalite ve içerik zenginliği açısından kıyas kabul etmiyor. Evet, Fatma Hanım bu performansıyla Belediye kasasından az para çıkmasını sağlayabilir zira hizmet etmezseniz para da harcamazsınız.

Köy yollarının ihalesi iptal edildi!

Tasarruf ile hizmetten kaçmayı ayırt edemeyen Başkan yine tasarruf yapmayı planlamış olacak ki, Nevzat Doğan Başkanımızın seçimlerden önce planladığı ve alt yapı çalışmaları biten köy yollarının yapılmasını içeren ihale yapılmasına rağmen, hemen seçimlerden sonra ihale Fatma Hanım tarafından iptal edilmiştir, işte buyurun hizmet bekleyen köy yollarımızdan bazıları:

Bu fotoğraflardan sonra CHP ÇÖP, ÇUKUR ve ÇAMUR demektir dediğimiz zaman bize kızıyorlar, işte manzara ortada. İzmit Belediyesinin tez zamanda bu ihaleyi tekrar etmesini ve köy yollarını imar etmesini bekliyoruz, meselenin sonuna dek takipçisi olacağımızı da bilmelerini istiyoruz.

Etrafa gülücük ve kalpler dağıtmak maalesef yeterli olmuyor..

Tabi Başkan Hanımın aklı hizmette değil, onun gündemi başka, seçim öncesi taktığı gülen kadın maskesini çabuk çıkaran Sayın Hürriyet seçildikten sonra parti rozetini çıkarıp, herkesin başkanı olacağını söylemişti.

Bu sözlerin inandırıcı olması için etrafa gülücük ve kalpler dağıtmak maalesef yeterli olmuyor.

CHP İl Binasında İzmit’le ilgili basın toplantıları düzenleyerek, belediyede elde edilen bilgilerle burada İl Başkanına, meclis üyelerine şov yaptırmak, “Herkesin Belediye Başkanı” iddiasıyla bağdaşmamaktadır. Varsa bir usulsüzlük, yolsuzluk, kanunsuzluk, söylediğimiz gibi mahkeme oradadır. Basın açıklaması yapılacaksa da, Belediye Başkanının makamı Belsa Plazadır. Bırakın Herkesin Başkanı olma söyleminin çökmesini, Başkan Hanım bu hareketiyle İzmit’te Millet İttifakını da çökertmiştir! CHP İl binasında basın açıklaması yaparak İYİ Parti’yi ve İYİ Parti seçmenini de görmezden gelmiştir, bu hadise de bize muhatabımızın akdine sadakat ölçüsünü göstermektedir.

Sayın Hürriyet’in sorumlulukları İzmit’i temiz, düzenli ve mutlu tutmaktır. Bunu yaparken adil, tarafsız ve dürüst olması gerekir. Bunları kendisine hatırlatarak, toplantımıza katılan değerli basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, milletimize en derin saygılarımızı iletiyoruz” dedi

DİĞER HABERLER

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ