KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
Ferhan Şensoy ‘Çat Kapı’ gelecek
Ferhan Şensoy ‘Çat Kapı’ gelecek
Siyaset
05 Nisan 2010 Pazartesi 16:29
  • 3140
  • 8

Ferhan Şensoy ‘Çat Kapı’ gelecek

CHP İl Başkanı Ferhan Şensoy, 11 Nisan günü ‘Çat Kapı’ projesine başlayarak aklından geçen ilk mahalleye giderek parti çalışmalarını ev ev anlatacak

Yaklaşık bir hafta önce yapılan CHP İl Kongresi`nde mevcut başkan Cengiz Sarıbay`a karşı üstünlük sağlayarak seçimi kazanan Ferhan Şensoy hala tebrikleri kabul ediyor. Sabahtan akşama kadar tebrikleri kabul eden Şensoy, “Tebrik ziyaretlerini 10 Nisan`a kadar kabul edeceğim. Ondan sonra partide oturmak yasak” dedi. Şensoy, seçim çalışmalarının 11 Nisan sabahı başlayacağını belirterek, ilk ve en önem verdiği etkinlik olarak ‘Çat Kapı` projesini hayata geçireceklerini söyledi.

SÜRPRİZ OLACAK
11 Mart Perşembe günü aklından geçen ilk semte giderek, gördüğü evlerin ziline bsacak olan Ferhan Şensoy, burada parti tüzüğünü ve il örgütünün çalışmalarını anlatacak. Bu projesine ‘Çat Kapı` ismini verdiklerini belirten Şensoy, “Önceden belirlenmeyen semtlere gideceğiz. Bize de vatandaşa da sürpriz olacak. Vatandaşın kapısını çalacak su, çay, ayran ne varsa içip partimi ve çalışmalarımızı anlatacağım. Ne kadar çok kapı çalabilirsek, partim adına o kadar hayırlı olur” dedi.

BEŞ MİLLETVEKİLİ
Şensoy konuşmasında ayrıca 2011 genel seçimlerinde, CHP`nin hedeflediği milletvekili sayısını da söyledi. İl örgütü olarak 5 milletvekili çıkaracaklarına kesin gözüyle baktıklarını belirten Şensoy, “ Altı milletvekili çıkarırsak bize sürpriz olmaz. Fakat 5 sayısı kadar garanti değil” şeklinde konuştu. Yerel seçimlerde Büyükşehir Belediyesi`nin tekrar alınacağını belirten Şensoy, ilçe belediyelerinde ise herhangi bir tahmin yapmadı.

ERENKAYA DİNLEYECEK
Öte yandan Şensoy, yönetim kuruluyla aldıkları kararları da açıkladı. İlk kararları olarak; Kocaeli milletvekili Hikmet Erenkaya`nın her hafta pazartesi ve cuma günleri belirlenen saatlerde vatandaşın sorunlarını dinlemek için il binasında bekleyeceği belirtildi. Şensoy konuyla ilgili olarak, “Vatandaş milletvekilini sokakta aramasın. Nerede iş orada milletvekili olacak. Bundan sonra vatandaş sıkıntılarını parti banısanda Erenkaya`yla buluşarak anlatacak” diye konuştu.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ