KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Ferhan Şensoy’u konuşturmadılar
Ferhan Şensoy’u konuşturmadılar
Siyaset
18 Aralık 2010 Cumartesi 08:46
  • 4496
  • 11

Ferhan Şensoy’u konuşturmadılar

CHP kurultayında mali raporları okuması beklenen Ferhan Şensoy, divan başkanlığından gelen uyarı üzerine sadece teşekkür edebildi

CHP`nin 15. olağanüstü kurultayı Ankara`da gerçekleştirildi. Büyük coşkunun yaşandığı kongrede genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu adeta gövde gösterisi yaptı. Parti Meclisi ve Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri`nin tekrar seçildiği kurultaya ilimizden de yoğun katılım sağlandı. İl yöneticileri ve kurultay delegeleri Ankara`ya bir gün önce giderek kurultay çalışmalarına destek verdi.
 

Kongreden fotoğraflar için TIKLAYIN


PM İÇİN ADAYLAR

CHP`liler bir gün önce gittikleri Ankara`da ilk olarak genel başkan yardımcıları Hurşit Güneş ve İzzet Çetin`i makamında ziyaret etti. İl başkanı Ferhan Şensoy bu sırada genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu`nun talimatıyla yapılan toplantıya katıldı. Toplantıda kurultayın blok listeyle yapılmasına il başkanları tam destek verdi. Kılıçdaroğlu toplantıda ayrıca il başkanlarından PM için aday isimler istedi.
 

ERENKAYA`YI YAZDI
En az beş isim önerme şartının olduğu toplantıda il başkanı Ferhan Şensoy kendi listesine genel başkan yardımcıları Hurşit Güneş ve İzzet Çetin ile milletvekili Hikmet Erenkaya`nın ismini yazdı. Şensoy ayrıca il dışından iki ismi de PM adayı olarak listeye ekledi. İlimizden PM`ye girecek başka ismin olmadığını belirten Şensoy hangi isimleri listeye yazdığını ise açıklamadı.
 

EN ÇOK OY GÜNEŞ`E
Toplantı sonrası Şensoy ile birlikte genel başkan yardımcıları, milletvekili Hikmet Erenkaya, il yönetimi ve kurultay delegeleri Yeşil Vadi Restaurant`ta yemek yedi. Erenkaya ve Güneş`in hesabını üstlendiği yemekte konuşma yapan Şensoy, “Görevimiz genel başkanın hazırladığı listeye onay vermek” dedi. Öte yandan PM isim listesinde en çok oyu Hurşit Güneş`in aldığı iddia edildi.
 

SAĞLAM MYK`DA
CHP`lilerin arasında bulunan Birol Sağlam`ın ise yeni atanan CHP Genel Merkez Gençlik Kolları`nın MYK`sına gireceği öğrenildi. Genel merkezde bazı görüşmeler yaptığını doğrulayan Sağlam, kesin kararın kurultaydan sonra belli olacağını ifade etti. Aynı zamanda Alevi Kültür Dernekleri Yönetim Kurulu Üyesi olan Sağlam`ın Gökhan Ercan`dan sonra genel merkezde görev yapması bekleniyor. 
 

DEDEMAN`DA KALDILAR
Öte yandan Ankara`daki kurultaya ilimizden eski il başkanı Rıdvan Alkan, eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Fikret Toker, İzmit ilçe başkanı Ömer Hazer, Derince ilçe başkanı Hakan Savaş, Darıca ilçe başkanı Baykal Kaya, Gebze ilçe başkanı İsmet Kara, Çayırova ilçe başkanı Veysel Suludere, Dilovası ilçe başkanı Salim Kaygusuz ve il kadın kolları başkanı Hamiyet Göksu da bir gün önce Ankara`ya geldi. CHP`liler Dedeman Otel`de konakladı.
 

SEVGİ SELİ VARDI
Saat 10.00`da başlaması gereken kurultay, genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu`nun saat 11.00`de Arena Spor Salonu`na gelmesiyle start aldı. Partilileri selamlayarak salonda tur atan Kılıçdaroğlu`na sevgi seli vardı. Kılıçdaroğlu`nun dolaştığı yerlerde izdihamdan tartışmalar yaşandı. Öte yandan partililer kurultay boyunca ellerinden Türkiye ve CHP bayraklarını düşürmedi.
 

PANKART ASTILAR
İlimizin gençlik kolları yönetimi de kurultayda açtığı ‘Kılıçları çektik de geldik` pankartı partililer tarafından bol bol tebrik edildi. İzmit ilçe yöneticisi Aysun Erenkaya ve İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Gülümser Ayhan, Ankara`da kimsenin kendileriyle ilgilenmediğinden dert yandı. İlimizden Cengiz Sarıbay ve eşi Nurdan Hanım, eski milletvekilleri Sefa Sirmen de hazır bulundu. Sirmen, Çankaya eski belediye başkanı Doğan Taşdelen ve Halit Toraman ile birlikte kurultayı takip etti.
 

MİLLETVEKİLLERİ ZOR
Sendikalardan sorumlu genel başkan yardımcısı İzzet Çetin, 22. ve 23. dönem milletvekili olan isimlerin PM listesine önermediğini kaydetti. Millitvekillerini tanıdığını belirten Kılıçdaroğlu`nun da PM listesinde yeni isimlerin olmasını istediği öğrenildi. Çetin ayrıca Kocaeli eski valisi Kemal Nehrozoğlu`nun 12. maddeden partiye üye yapıldığını fakat PM`ye girmesinin kesinlik kazanmadığını söyledi.
 

DİVAN BAŞKANLIĞI
Kurultayda il başkanlarının önerisiyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu divan başkanlığa getirildi. Başkan yardımcılığına ise Sema Aydalak ve Muğla il başkanı Süleyman Uslu seçildi. Saymanlığı ise; Rize il başkanı Hikmet Arslankaya, Manisa il başkanı Cihat Kaplan, Edirne il başkanı Nejat Gençal, Bolu il başkanı Tanju Özcan, Şanlıurfa il başkanı Yusuf Köse ve Tokat il başkanı Teramuz Şahir üstlendi.
 

YOL ARKADAŞLARIM
Çarşaf liste çalışması yapan ancak başarısız olan eski genel başkan Deniz Baykal ve eski genel sekreter Önder Sav da kurultayda yerini aldı. Genel başkan seçildiği kongrede ‘Recep Bey` diyerek tüm dikkatleri üzerine çeken Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmasında partililere sürekli ‘yol arkadaşım` diye seslendi. Kılıçdaroğlu`nun eylem yaptıkları için dayak yiyen üniversiteliler hakkında yaptığı konuşma büyük alkış aldı.
 

AYAĞA KALKTILAR
Kılıçdaroğlu konuşmasının sonunda CHP`lilere seslenirken iktidar yürüyüşüne başlattıklarını belirterek ‘Ayağı kalkın` dedi. Bu sözün kendilerine söylendiğini düşünen CHP`lilerin tamamının ayağa kalkması salonda büyük bir coşkunun yaşanmasına neden oldu. Ayrıca Kılıçdaroğlu`nun ardından konuşma yapmak isteyen Bedri Baykam`ın ‘Baykal` olarak anlaşılması kurultay salonunda büyük bir sessizlik yaşandı. Daha sonra Bedri Baykam`ın tekrar isminin okunmasıyla gerçek anlaşıldı. 
 

HESAPLAR KOCAELİ`DE
Genel başkanın konuşmasının ardından bazı il başkanları konuşma yapmak için kürsüye davet edildi. Bu sırada mali işlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Hurşit Güneş, “Partinin hesapları Kocaeli`nin elinde” diyerek il başkanı Ferhan Şensoy`un mali raporlar hakkında söz alacağını belirtti. Şensoy da mali raporları elinde tutarak yapacağı konuşmaya hazırlandı.
 

ŞENSOY TEPKİ GÖSTERDİ
Divan başkanlığı tarafından Diyarbakır il başkanı Muzaffer Değer ve Kocaeli il başkanı Ferhan Şensoy konuşma yapmak üzere kürsüye davet edildi. Bu sırada divan başkanlığından Şensoy`a ‘fazla konuşma` talimatının gelmesi il başkanının moralini bozdu. Şensoy, “Bütçede sorun yok. Emeği geçenlere teşekkür ederim” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Şensoy`un hiç konuşmaması divan başkanlığına bir tepki olarak yorumlandı.


 

CHP PARTİ MECLİSİ

Hurşit Güneş, Sencer Ayata, İzzet Çetin, Ensar Öğüt, Yaşar Ağyüz, Yakup Akkaya, Engin Altay, Ali Arslan, Enver Aysever, Süheyl Batum, Gülsüm Bilgehan, Mehmet Volkan Canalioğlu, Osman Coşkunoğlu, Muhammet Çakmak, Doğa Çiğdemoğlu, Mesut Değer, Turgut Dibek, Zeki Durmaz, Atilla Emek, Didem Engin, Aykan Erdemir, Haluk Eyidoğan, Levent Eyipdiren, İsa Gök, Gökhan Günaydın, Mehmet Zeki Gündüz, Emrehan Halıcı, Turan İçli, Sena Kaleli, Osman Kaptan, Atilla Kart, Ayten Kayalıoğlu, Sema Kendirci, Osman Korutürk, Ali İhsan Köktürk, Bülent Kuşoğlu, Faruk Loloğlu, Aylin Nazlı, Ata Bertil, Emrah Oder, Ekrem Oktay, Gülsever Onanç, Melda Onur, Umut Oran, Oğuz Oyan, Veli Özdemir, Ramazan Kerim, Özkan İhsan Özkes, Mehmet Ali Özpolat, Faik Öztrak, Ali Arif Özzengin, Hüseyin Pazarcı, Zühal Sanlı, Perihan Sarı, Atilla Sav, Vahap Seçer, Mehmet Ali Susam, Bihlun Tamaylıgil, Mahmut Tanal, Sezgin Tanrıkulu, Gürsel Tekin, Binnaz Toprak, Erdoğan Toprak, Rıza Yalçınkaya, Hüseyin Yıldız, Ayşe Ataç Yılmaz, Alaaddin Yüksel.


BİLİM KURULU

Önay Alpago, Mevlüt Aslanoğlu, Ufuk Ataç, Deniz Pınar, Atılgan Selçuk, Şafak Atılgan, Seyhan Erdoğdu, Birgül Ayman, Güler Hülya Güven, Ercan Karakaş, Ömer Kurtaş, Nihat Matkap, Nur Serter, Nurcan Şanlı, Alper Taşdelen, Ali Tezel, Servet Ünsal, Sacid Yıldız, Nuran Yıldız.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ