KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Fikri Işık eşek arısı gibidir, bal yapmaz
Fikri Işık eşek arısı gibidir, bal yapmaz
Siyaset
19 Ekim 2010 Salı 15:10
  • 3798
  • 20

Fikri Işık eşek arısı gibidir, bal yapmaz

Gebze AKP’nin kurucu üyesi Sebahattin Malkoç istifasının altındaki nedenleri anlattığı toplantıda milletvekili Fikri Işık’a yüklenerek “Fikri Işık eşek arısı gibidir, bal yapmaz” dedi

Gebze AKP`nin kurucusu ve İl Genel Meclis Üyesi Sebahattin Malkoç, bir basın toplantısı düzenleyerek partisine veda etti. Çok tartışılacak açıklamalarda bulunan Malkoç, AKP Kocaeli Teşkilatı`nın ‘faşist` bir yönetim biçimiyle yönetildiğini söyledi. Gebze Hükümet Konağı karşısında kendisine ait ASO Restaurant`ta basın mensuplarını ağırlayarak istifa sürecini buruk bir şekilde anlatan Malkoç, AKP`den istifa etme kararında çok zorlandığını dile getirdi.
 

GÖREVİNİ YAPAMIYOR
İstifaya karar verme sürecinin büyük oranda il başkanı Zeki Aygün`den kaynaklandığını söyleyen Sebahattin Malkoç,  Aygün`ün milletvekilliği peşine düştüğünü söyleyerek, il başkanlığı görevini layıkıyla yerine getiremediğini dile getirdi. Malkoç şöyle konuştu; “Gebze ilçe başkanımız Yılmaz Bayram ve yönetimi iyi çalışıyor. Fakat bölgemizin sorunları il başkanlığında kalıyor. Aygün, bölgemizin sorunlarını ciddiye almıyor ve yukarıya taşımıyor. Taşısa belki bunlar çözülürdü.
 

KÖŞKER İŞ YAPAMIYOR
Benim kişilerle asla bir problemim yok. Gebze Belediye Başkanımız Adnan Köşker de benim iyi arkadaşımdır. Ama arkadaşlık başka, hizmet başka. Köşker, bir buçuk yıldır Gebze`de belediye başkanı çıkıp ‘ben şu projeyi yaptım` desin. Gebze`de hiçbir çalışma ve hizmet yok, yapılmıyor. Yapılan projeler de Büyükşehir`in projeleridir. İlçe merkezide saat 14.00`ten sonra trafik tamamen duruyor, tıkanıyor. Bunun nedeni nedir bu araştırılmıyor. Köşker, bu sorunlara kafa yormalıdır.
 

GEBZE, KENYA GİBİ
Gebze`nin merkezinde belli bir iki cadde düzenlendi. İlçenin kenar mahallelerine gidin. Oralardaki görüntülerin Afrika ülkesi Kenya`dan hiçbir farkı yok. Alt, üst yapı yok. Bu bölgelere her gün onlarca inşaat başlıyor ve bunların tamamı izinsiz ve kaçak. Köşker, 1.5 yılda hiç buralara gitti mi sormak lazım. Kurulan pazarlara indi mi? Halkın yoğun olduğu çarşı bölgesine geldi mi? Ben yolda yürürken insanlar önümü kesip, sıkıntılarını anlatıyor. Bu sorunları belediye başkanı bilmelidir.


YENİ OLUŞUMA GÖZ KIRPTI
AKP`nin Gebze Bölgesi`ndeki önemli isimlerinden olan, ilçede çok sevilen Sebahattin Malkoç, iyi bir konumda bulunduğu süreçte partiden istifa etmesinin asla ikili ilişkilere dayalı bir sıkıntıdan kaynaklanmadığını, tamamen parti yönetiminin yanlış tutum ve davranışlarına bir tepki olarak kendisini feda ettiğini söyledi. Malkoç`a “Yeni kurulacak Numan Kurtulmuş`un partisine geçecek misiniz?” sorusuna, “Siyasetin ne getireceği belli olmuyor. Ben Gebze`de siyaset yapmaya devam edeceğim. Yine halkımın içindeyim, gezeceğim, dolaşacağım, toplantılar yapacağım. Yarın öbür gün ne olacağımız belli olmaz” diye cevap verdi. Öte yandan Malkoç`un istifasından sonra AKP`nin İl Genel Meclis Üye sayısı 38`e düştü.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ