KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Fikri Işık ve Zeki Aygün partiye ihanet ediyor
Fikri Işık ve Zeki Aygün partiye ihanet ediyor
Siyaset
19 Ekim 2010 Salı 09:24
  • 1879
  • 4

Fikri Işık ve Zeki Aygün partiye ihanet ediyor

Kurucusu olduğu partisinden istifa eden İl Genel Meclisi’nin AKP’li üyesi Sebahattin Malkoç, Fikri Işık ve Zeki Aygün’ü partiye ihanetle suçladı

AKP Gebze İlçe Teşkilatı`nın kurucularından ve İl Genel Meclisi Üyelerinden Sebahattin Malkoç istifa ettiğini açıkladı. Malkoç, milletvekili Fikri Işık ve il başkanı Zeki Aygün`ün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AKP`yi yeterince iyi temsil edemediklerine tepki olarak istifasını verdiğini söyledi. Gebzeli milletvekili Eyüp Ayar hakkındaki düşüncelerini de aktaran Malkoç, “Ayar ile hiçbir sorunum yok. Bana göre parlamentoda bulunan en dürüst isim” dedi.
 

TEMSİL EDEMİYORLAR 
AKP`nin kurucu ilçe yöneticisi olduğunu, partiye çok önemli emekler verdiğini söyleyen Malkoç, gazetemize istifasının arkasındaki nedenleri açıkladı. Teşkilatın ilimizdeki seçilmişlerinin Başbakana ihanet içinde olduklarını söyleyen Malkoç şunları söyledi; “Başbakanımız partimiz iyiye gitsin diye çok çalışıyor. Aynı şekilde kendisini ilimizde temsil eden seçilmiş teşkilat yöneticilerimiz ise Başbakanımız`a karşı ihanet içindeler. Ben partimiz iyiye gitsin diye çırpınırken, teşkilatlarımızda bu özveriyi göremedim. Bunlar partimizi temsil edemiyor.
 

HİÇ ARAMADI
Ben bu rahatsızlıklarımı birçok defa açıkladım. Son 10 gündür istifa edeceğim yönünde söylentiler çıktı, açıklamalar yaptım. Ama bu süre içinde il başkanımız Zeki Aygün, bir gün bile arayıp sormadı. ‘Senin sorunun nedir? Neden böyle yapıyorsun? Sorun varsa gelip çözelim` gibi hiçbir yaklaşım içinde olmadı. İlgisiz, alakasız ve sorumluluklarını yerine getirmeyen bir il başkanı var partimizde ne yazık ki. Benim istifa etmemin arkasında tek neden il teşkilatının tavırlarıdır.
 

İHANET EDİYOR
Çayırova Belediye Başkanımız Ziyaettin Akbaş, partiye zarar veren çalışmalar içinde ama teşkilat suskun, Gebze Belediye Başkanımız benzer yanlışlar içinde. Ben bunları söylerken asla kimseye karşı kişisel bir sıkıntım yok. Milletvekili Fikri Işık`ın partinin büyümesi için çalıştığından şüpheliyim, il başkanımız keza yine öyle. Partimizi bu iki isim kafa kafaya verip bitirme eğilimi içinde olduklarına tepkiliyim. Samimi olmadıklarını düşündüğüm için istifa ettim. Asla da geri dönmem. Biriken yanlışları aşamadığım için istifa ettim.”
 

BUGÜN AÇIKLAMA YAPACAK
Bir dönem Gebze AKP`de belediye başkan aday adayı olan, partinin kurucu yöneticilerinden Sebahattin Malkoç, 29 Mart yerel seçimlerinde Gebze`den İl Genel Meclis Üyesi seçildi. Parti içinde beliren sıkıntıları, bu sıkıntıları aşamayan ve körükleyen teşkilat ile bazı seçilmişlere duyduğu tepki yüzünden istifa ettiğini belirten Malkoç, bugün saat 10.00`da Gebze Kaymakamlık binası karşısında kendisine ait olan Asso Restaurant`ta bir açıklama yapacağını söyledi.
 

AYGÜN: İSTİFASI GELMEDİ
Sebahattin Malkoç`un partiye ihanet etmekle suçladığı il başkanı Zeki Aygün ise Malkoç`un istifa ettiği yönünde kendisine gelen her hangi bir dilekçe olmadığını kaydetti. Aygün, “Arkadaşlarımızın bazı sorunları olabilir. İlçesindeki belediye başkanıyla sıkıntılıymış gibi söylenen duyumlarla hareket etmiyoruz. İstifa ettiğine dair ortada henüz net ve açık bir bilgi yok. İstifası da elime ulaşmadı. İstifa gerekçeleri gelsin ondan sonra oturur konuşuruz” ifadelerini kullandı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ