KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Fikri Işık’tan gözdağı!
Fikri Işık’tan gözdağı!
Siyaset
28 Aralık 2011 Çarşamba 13:02
  • 3751
  • 12

Fikri Işık’tan gözdağı!

AKP İzmit İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden milletvekili Fikri Işık, ertelenen ilçelere gözdağı verdi. Işık, adeta ‘Ya uzlaşın ya da görevden alınırsınız’ dercesine telkinde bulundu

AKP İzmit İlçe Teşkilatı, haftalık yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. parti binasında gerçekleşen toplantıda ilçe başkanı Ali Korkmaz ve yönetimi ayrı ayrı iki konuk ağırladı. İlçe teşkilatının 3 Aralık`taki kongresine katılamayan milletvekili İlyas Şeker ve Fikri Işık, hem başkan Korkmaz`ı tebrik etmek hem de yönetime başarılar dilemek için yönetim kurlu toplantısına katıldı.
 

BİRLİK İÇİNDE YAPTIK
Teşkilatın ilk konuğu İlyas Şeker oldu. Şeker, Bursa il koordinatörü olduğu için zamanın büyük çoğunluğunu Bursa kongrelerine ayırdığını söyleyerek, “Birlik içinde kongrelerimiz yaptık. Bu kongreler partimiz ve ülkemiz için önemli. AKP öncesi Türkiye`nin gelecek hayalleri yoktu, şimdi ise 2023`ü planlıyoruz. AKP dışında Türkiye`yi yönetecek bir parti yok. İktidara talip olanların vizyonu da ufku da geniş olmalı.
 

CHP`DEN BİR ŞEY OLMAZ
CHP`den ne köy ne kasaba olur. Şimdi önümüzde 2014 seçimleri var. Mevcut durumu koruyacağız. Çünkü zaten 13 belediyede bizim” dedi.  Şeker, milletvekili maaşlarında yapılan yeni düzenlemeden memnun olup olmadığını soran gazetecilere şu yanıtı verdi: “Medya durumu abarttı. Mesela 2 milletvekilliği yapıp sonra emekli olmak diye bir şey yok. Ali başkan için emeklilik şartları neyse benim içinde öyle.
 

ÇOK ŞÜKÜR GEÇİNİYORUM
Yapılan düzenlemede milletvekili ve emekli vekillerin maaşları başbakanlık müsteşarının maaşına endeksliydi. Milletvekili maaşları cumhurbaşkanının emeklilik maaşının yüzde 40`nın binde 42`si olarak belirlendi bu da 8 bin TL`ye denk geliyor. Ben emekli oldum. Bin 800 TL emekli maaşım var pirimi tavandan ödediğim için. Milletvekili maaşımla da çok şükür geçinebiliyorum.”
 

3 ŞIKTAN BİRİ YAPILIR
İzmit ilçenin ikinci konuğu da Fikri Işık oldu. Teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısı olan Işık, ertelenen Derince, Gebze ve Dilovası kongreleriyle ilgili çarpıcı bir değerlendirme yaptı. Işık, “Kocaeli benim bölgem değil. Ancak ertelenen ilçelerde yapılacak 3 şey vardır. Ya görevden alma olur, ya uzlaşmayla kongre yapılır ya da görevden almadan atama yapılır. Ben Kocaeli kongrelerinin hiçbirine müdahil olmadım. Kocaeli`yi dizayn etmek gibi bir derdim yok” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ