KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Fuar alanı Millet Bahçesi olacak
Fuar alanı Millet Bahçesi olacak
Siyaset
12 Haziran 2018 Salı 12:35
  • 8020
  • 0

Fuar alanı Millet Bahçesi olacak

24 Haziran seçimlerine çok az bir süre kala Başbakan Yardımcısı Fikri Işık AKP’nin seçim beyannamesini açıkladı.

Seçimlere tam 13 gün kaldı. AKP 24 Haziran seçimleri için hazırladığı seçim beyannamesini açıkladı. Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın açıkladığı beyanname de AKP’nin 5 yıl içindeki projeleri yer alıyor.

 

Bu seçimi de alnımızın akıyla kazanacağız diyen Işık, kıraathane projesi üstünde durdu. Kıraathane ve kahvehane arasındaki farkı muhalefetin bilmediğini söyleyen Işık, 1 Kasım seçimlerinde verdikleri sözün yüzde 76’sını tamamladıklarını dile getirdi.

Gebze – Darıca metrosunun yapımına yakında başlanacağını söyleyen Fikri Işık, maliyetini Büyükşehir Belediyesi’nin karşılayacağını ifade etti. Akçaray’ın uzatılacağını Gebze – Sabiha Gökçen arası hızlı trenin hayata geçirileceğini vurguladı.

“Güney Marmara Otoyolu’nun projeleri hazırlanıyor. Proje üzerinde çok değişiklik yaptık ve maliyeti attırdık ama yine de kentimizi bölmemiş olacağız. İzmit- Kandıra Yolu tamamen bitti. Yakında cezaevinden başlamak üzere bölünmüş yolu bitireceğiz.” Diyen Işık Kocaeli’ndeki yol ve köprü projelerini böyle sıralamış oldu.

 

İzmit Fuar Alanı Millet Bahçesi olacak

“Millet Bahçesi bizim kadim medeniyetimizde var olan bir kavramdır. Sıradan bir bahçe değildir.” diyen Işık, “İzmit Fuar Alanının Millet Bahçesine dönüştürüyoruz. Fuar alanı rant olacak, birilerine peşkeş çekilecek diyenlere cevap olur. Düğün alanlarını elden geçireceğiz. Gebze Kışlamızın bir kısmını askeriyeden büyükşehir belediyemiz aldı. 600 dönümlük alanın bir kısmını kamu ihtiyaçları, eğitim ve bir büyük camii olarak kullanacağız. Bu alanı konut olarak değerlendirmeyeceğiz. 910 dönümlük askeri alan olan Darıca’da Millet Bahçesi olacak. 200 dönümlük Hünkar Çayırı’nda da Millet Bahçesi yapacağız. İçerisinde bir müze de olacak. Kartepe'de askeri alana da Millet Bahçesi yapacağız. “ ifadelerini kullandı.

 

Başiskele Seymen Kışlası’nın da millet bahçesi olacağını duyuran Fikri Işık, “Derince askeri hastanenin olduğu alana kamu kuruluşunu, arkada kalan hastaneyi onaracağız. Ortada kalan 100 dönümlük alanı da millet bahçesi yapacağız. Dilovası Bayrak Tepe’ye ve Gölcük donanmanın yanında bulunan lojmanları tamamen yıkacağız ve o alana millet bahçesi yapacağız. Gebze taş ocakları kentimizin kanayan yarası. Gebze ve Hereke taş ocakları bölgesini tamamen taşıyoruz. Bu alanlara SEKA Park gibi bir park yapacağız” dedi.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ