Kocaeli Zirve
Fuar alanı Millet Bahçesi olacak
Fuar alanı Millet Bahçesi olacak
Siyaset
12 Haziran 2018 Salı 12:35
  • 7779
  • 0

Fuar alanı Millet Bahçesi olacak

24 Haziran seçimlerine çok az bir süre kala Başbakan Yardımcısı Fikri Işık AKP’nin seçim beyannamesini açıkladı.

Seçimlere tam 13 gün kaldı. AKP 24 Haziran seçimleri için hazırladığı seçim beyannamesini açıkladı. Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın açıkladığı beyanname de AKP’nin 5 yıl içindeki projeleri yer alıyor.

 

Bu seçimi de alnımızın akıyla kazanacağız diyen Işık, kıraathane projesi üstünde durdu. Kıraathane ve kahvehane arasındaki farkı muhalefetin bilmediğini söyleyen Işık, 1 Kasım seçimlerinde verdikleri sözün yüzde 76’sını tamamladıklarını dile getirdi.

Gebze – Darıca metrosunun yapımına yakında başlanacağını söyleyen Fikri Işık, maliyetini Büyükşehir Belediyesi’nin karşılayacağını ifade etti. Akçaray’ın uzatılacağını Gebze – Sabiha Gökçen arası hızlı trenin hayata geçirileceğini vurguladı.

“Güney Marmara Otoyolu’nun projeleri hazırlanıyor. Proje üzerinde çok değişiklik yaptık ve maliyeti attırdık ama yine de kentimizi bölmemiş olacağız. İzmit- Kandıra Yolu tamamen bitti. Yakında cezaevinden başlamak üzere bölünmüş yolu bitireceğiz.” Diyen Işık Kocaeli’ndeki yol ve köprü projelerini böyle sıralamış oldu.

 

İzmit Fuar Alanı Millet Bahçesi olacak

“Millet Bahçesi bizim kadim medeniyetimizde var olan bir kavramdır. Sıradan bir bahçe değildir.” diyen Işık, “İzmit Fuar Alanının Millet Bahçesine dönüştürüyoruz. Fuar alanı rant olacak, birilerine peşkeş çekilecek diyenlere cevap olur. Düğün alanlarını elden geçireceğiz. Gebze Kışlamızın bir kısmını askeriyeden büyükşehir belediyemiz aldı. 600 dönümlük alanın bir kısmını kamu ihtiyaçları, eğitim ve bir büyük camii olarak kullanacağız. Bu alanı konut olarak değerlendirmeyeceğiz. 910 dönümlük askeri alan olan Darıca’da Millet Bahçesi olacak. 200 dönümlük Hünkar Çayırı’nda da Millet Bahçesi yapacağız. İçerisinde bir müze de olacak. Kartepe'de askeri alana da Millet Bahçesi yapacağız. “ ifadelerini kullandı.

 

Başiskele Seymen Kışlası’nın da millet bahçesi olacağını duyuran Fikri Işık, “Derince askeri hastanenin olduğu alana kamu kuruluşunu, arkada kalan hastaneyi onaracağız. Ortada kalan 100 dönümlük alanı da millet bahçesi yapacağız. Dilovası Bayrak Tepe’ye ve Gölcük donanmanın yanında bulunan lojmanları tamamen yıkacağız ve o alana millet bahçesi yapacağız. Gebze taş ocakları kentimizin kanayan yarası. Gebze ve Hereke taş ocakları bölgesini tamamen taşıyoruz. Bu alanlara SEKA Park gibi bir park yapacağız” dedi.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Yazan: Yasin

Yorum: Hergün Maşukiyede Yuvacıkta yürüyüş adı altında yalamalarına ve yandaşlarına en az 50 otobüsle verdiği ziyafetleri Kocaeli Bş Bld. sine kesilen faturaları unutmadık

Murat Çakmak’a tahliye!

Yazan: Sercan devrim

Yorum: Adalet yerini buldu.

Yazan: Uğur

Yorum: Çok güzel anlattın allah senden razı olsun bunlara hakkım zehir olsun

Yazan: Cem

Yorum: Normalde 100bin tl lik araca binemeyen insanlar rutbe alinca sifir jipten asagi inmiyor. Yazik hizmete sifir jip ile gitmeye gerek yok. Su yollar metro olsun artik.

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: körfezspor

Yorum: sanki kendisi tesadüfen ilçe başkanı olmadı.eğitim yok bir şey yok.

Yazan: Erhan

Yorum: Eline ağzına yüreğine sağlık. Derdimize tercüman olmuşum.

Yazan: Etem

Yorum: Ağzına sağlık kardeşim az bile yazmışsın. Kibrinden gözü kör külahı sağır olanlar bunu duymayacaktır.

Körfezli genç yoğun bakımda

Yazan: Ulaş Mintemur

Yorum: Merhaba bu haberde isim karışıklığı var bu Ömer o Ömer değil kusura bakmayın lütfen düzel tirmisiniz görünce şok olduk

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: Körfezli

Yorum: Bu mesajla ne demek istiyorsun sende tesadüfen bu makama gelirsen millet ne der düşündün mü Sakın yanlışlık yapıp Bld.Bşk Aday adayı olma AKP Körfez de biter

Karaosmanoğlu; Muhalefet adına üzülüyorum

Yazan: Emre Celik

Yorum: Ya bu adam zamanında bizim öğrtmenimizdi. Yüzüne bakınca içiniz ferahlardı.Cidden nur yüzlü bir adamdı. Şimdi şu resmine bakıyorum. İnsanın yaptıkları hakikaten yüzüne yansıyormuş. Alakası kalmamış.

KENT REHBERİ