KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Gebze CHP, köy ziyaretlerinde
Gebze CHP, köy ziyaretlerinde
Siyaset
15 Aralık 2011 Perşembe 11:55
  • 2562
  • 0

Gebze CHP, köy ziyaretlerinde

CHP Gebze İlçe Örgütü, Sedat Tatar başkanlığında köy ziyaretlerini sürdürüyor. CHP’li heyet bu kez, Pelitli ve Balçık Köyü’nde bir toplantı yaparak köylülerin sorunlarını dinledi

CHP Gebze İlçe Örgütü, ilçe genelindeki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. İlçe başkanı Sedat Tatar ve yönetim kurulu üyeleri uzun bir süre önce başladıkları köy ziyaretlerini sürdürüyor. Bu çerçevede ilçe yönetimi bu kez Pelitli ve Balçık Köyü`nü ziyaret etti. Köylülerle bir araya gelen CHP`liler, hem sorunları konuştu hem de çözüm önerileri sundu. Tatar, köylülerle yaptığı sohbette üç aylık bir zamandan beri ilçe yönetiminin başında olduğunu, vatandaşlarla sık sık bir araya geldiklerini söyledi.

 

 

BÜYÜKŞEHİR`İ ELEŞTİRDİLER
Köylüler, kendilerini dinlemeye gelen CHP`lilere Büyükşehir Belediyesi`ni şikayet etti. Köylerinin Büyükşehre  bağlanmasıyla birlikte bir çok sıkıntıyla karşı karşıya kaldıklarını, arsa ve arazilerine kaldıramayacakları vergilerin geldiğini, yeni ev ve ahır yapmada büyük zorluklar içerisinde olduklarını belirten köylüler, sadece köy içine parke taş döşemekle şehirli oldukları anlamına gelmeyeceğini belirttiler.

 

 

AKP TARIMI BİTİRİYOR
Ayrıca geçen her günde arazilerinin tarıma elverişsiz hale getirildiğini, AKP iktidarının tarım ve hayvancılığı bitirmeye çalıştığını söyleyen köylüler, tarlalarına kurulan fabrikalarda çalışan işçilerin dışarıdan alındığını, köyün gençlerinin bu durumdan olumsuz etkilendiğini söyledi. CHP`nin ilçe genelindeki çalışmalarından memnun kalan köylüler, sorunların çözümünde ilçe yöneticilerinden destek istedi.
Köy toplantıları karşılıklı olarak iyi dileklerin sunulmasıyla sona ererken, bir sonraki toplantının yakın zamanda yapılacağı belirtildi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ