KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3546 TL
  • 6.0914 TL
  • 6.8872 TL
Kocaeli Zirve
Genç bankacı AK Parti’den BM’ye aday
Genç bankacı AK Parti’den BM’ye aday
Siyaset
Aktan Uslu
14 Aralık 2018 Cuma 10:11
  • 2901
  • 1

Genç bankacı AK Parti’den BM’ye aday

Eskişehir MYO Bankacılık ve Sigortacılık bölümünü bitirdikten sonra iki yıl Halkbank’ta çalışıp 2002’den bu yana özel sektörde üst düzey yöneticilik yapan 37 yaşındaki Harun Efiloğlu, AK Parti’den Çayırova Belediye Meclisi’ne aday adayı oldu

Düne kadar alt kimliklerin daha ağır bastığı yerel siyasette bu dönem aday adaylarının nitelikleri, “Nereli” olduklarından daha baskın çıkacak gibi. 2014 yerel seçimlerinde belediye meclisi adaylarının alt kimliği daha baskın çıkarken ilimiz geneli tüm belediyelerin tüm meclislerinin parti farkı gözetmeksizin çok kötü örneklerine tanık olundu. Herhangi bir hemşeri derneğine de sırtını dayayarak meclisi zorlayanlar çok sayıda niteliksiz belediye meclis üyesi, pot üzerine pot kırdı. Aktif siyasetin, aklı başına geldi. Hemen hemen tüm siyasi partilerde belediye meclis üyesi adayları da atamayla belirlenecek ama ihtiyaçlar merkezinde nitelikler ön planda tutulacak gibi.

Dosyasını Karahan’a Önder

ve Çetin’le birlikte teslim etti

Her dönem olduğu gibi bu seçim döneminde de iktidar partisi AK Parti belediye meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunda diğer siyasi partilere nazaran çok açık ara önde giderken AK Parti’den Çayırova Belediye Meclisi için bir aday adaylığı başvurusu da bankacılık mezunu Harun Efiloğlu’ndan geldi. Aktif siyasette “genç” diye tanımlanabilir yaş kuşağındaki Efiloğlu başvuru dosyasını AK Parti Çayırova İlçe Başkanvekili Ekrem Karahan’a teslim etti. Efiloğlu’na dosya teslimi esnasında AK Parti Gebze Kadın Kolları Başkanı Şenay Cebelli Önder’in eşi Deniz Önder ile arkadaşı İMT İnşaat yöneticilerinden Özkan Çetin eşlik etti.

Amacım çıtayı yükseltmek

Harun Efiloğlu partisinden Çayırova Belediye Meclisi aday adaylığında çevresindeki sevenlerinin etken olduğunu belirtti. Efiloğlu, “Belediye meclisine seçilmem durumunda bugüne kadar edindiğim deneyimleri, fikir ve meselelere bakıştaki anlayışım ile birleştirerek, bir anlamda ideallerimi hayata geçirerek Çayırova’ya, bölgeme katkı sunmak amacındayım. Partimizin belediyecilikte başarısı seçmen tarafından sandıkta onaylanmıştır. Amacım çıtanın daha da yükselmesidir. Bunun için de meclise aday gösterilip seçilmem halinde en samimi ve temiz duygularımla çalışacağım. Daima halkımızın ve haklının yanında olacağım, olacağız. Halkımızın yanında ve yakınında yer alacağız” diye konuştu.

Harun Efiloğlu kimdir

1981 yılında Ordu’nun Ünye ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Ünye’de tamamladı. Ünye Anadolu Ticaret Meslek Lisesi ve ardından Anadolu Üniversitesi Eskişehir Meslek Yüksek Okulu Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü’nü bitirdi. 

Bankacılık mezunu olan Efiloğlu iki yıl Halkbank’ta çalıştı. 2002’den bu yana Çayırova ve Gebze’de özel sektörde üst düzey yöneticilik yaptı. Halen bir holdingde, yöneticiliği sürdürüyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerinde görev üstlendi. İyi derecede İngilizce ve Arapça biliyor. Evli ve iki çocuk babası.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Teşekkürler
Yazan: oKUR

Bugün bu haberde AKP değil AK Parti yazdığınızı gördüm.Olması gereken buydu. Teşekkürler

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Söğüt’e Hacı Osman’da büyük ilgi

Söğüt’e Hacı Osman’da büyük ilgi

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, SKM programları kapsamında Hacı Osman Mahallesi’ndeydi. İlk olarak Bağdat Camii’nde vatandaşlarla bir araya gelen Şener Söğüt’e; AK Parti Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna, SKM Başkanı Fehmi Öztürk, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Doğan Orak ve ilçe yöneticileri eşlik etti. Söğüt, gençlerle birlikte ilk kez oy kullanacak gençlere yönelik düzenlenen ziyaretlere de katıldı.

463 aday mülakata girecek

463 aday mülakata girecek

AK Parti Kocaeli SKM Başkanlığı, il binasında gerçekleşen toplantıda İlçe SKM Başkanları ile buluştu. İl SKM Başkanı Av. Halit Çokan’ın yanı sıra SKM Başkan Yardımcılarının da hazır bulunduğu toplantıda ilçelerde gerçekleşecek olan aday tanıtım toplantılarının detayları konuşuldu. Belediye meclis üyesi aday adaylarının ilçe ilçe mülakat tarihlerinin belirlendiği toplantıda ayrıca TBMM’de 5 Şubat’a kadar verilen arada milletvekillerinin ilçelerde gerçekleştireceği SKM programları düzenlendi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ