KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4216 TL
  • 6.1809 TL
  • 6.9730 TL
Kocaeli Zirve
Genç başkanlar İLK KEZ BİR ARADA
Genç başkanlar İLK KEZ BİR ARADA
Siyaset
24 Kasım 2017 Cuma 08:48
  • 1417
  • 3

Genç başkanlar İLK KEZ BİR ARADA

AKP, CHP, DSP ve DP İzmit İlçe Gençlik kolları başkanları Seka Sahil Restoran’da toplantı gerçekleştirdi. Siyasi partilerin ilçe gençlik kolları başkanları ilk defa buluştuğu toplantıda AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan, il başkanları toplantısında esinlendiklerini söyledi

AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları CHP, DSP ve DP İzmit Gençlik Kolları başkanlarını Seka Sahil Restoran’da ağırladı. 

 

Toplantıya ev sahipliği yapan AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan, il başkanlarının toplantısından esinlendiklerini belirterek “Gençlik kolları başkanları toplantısı ilk defa bir araya geldi. İl başkanları bu toplantıları gerçekleştiriyor. Biz onlardan esinlendik. Göreve geldikten itibaren bende diğer siya. 350 bin nüfusu olan bir ilçe İzmit. İzmit önemli bir yer. Merkez ilçemiz. Amacımız siyasi partilerimiz ne kadar farklı olsa da İzmit gençliği için mücadele ediyoruz.

 

Siyaset üstü konuları konuşmak için bir araya geliyoruz. Bu sürecin devam etmesini talep ediyorum. Bizim bir sorumluluğumuz var. Siyaset görev alana gönüllü olduğunuz, görev aldıktan sonra da sorumlu olduğunuz bir alan. 2019 seçimi öncesi İzmit’in her köşesinde bir gencimizin derdi varsa elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Toplumsal sorumluluk projelerinde de yer almak istiyoruz” dedi.

 

SİYASET SANDIK VE SOKAKTA OLUR

DSP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Coşkundeniz , siyasetin sandık ve sokakta  olacağını ifade ederek,  “Geçmişte kanlı günlerin yaşanmasının sebebi iletişimsizlikti. Ben bu beraberlikte biraz geç dahi kaldığımızı düşünüyoruz. Burada biz İzmit’in gençliğini nasıl daha iyi yere getiririz bunu konuşacağız. Siyaset sandık ve sokakta olur.” dedi. Batuhan Coşkundeniz konuşmasının ardından AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan’a çikolata hediye etti.

 

ADAY OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal ise, İzmit İlçe Örgütü olarak kongre sürecine girdiklerini ve aday olmayı düşünmediğini söyleyerek şöyle dedi:  “Yarın 24 Kasım başta Mustafa Kemal ve tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.  İzmit İlçe örgütü olarak bir kongre sürecine girdik. Ben aday olmayı düşünmüyorum. Bu masada ileriye dönük bir söylemde bulunmam doğru olmaz. Bu önemli bir toplantı. İzmit adına siyaset dışında bir platform kurmamız gerektiğini geçmişte de dile getirmiştim. Güzel bir toplantı.”

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ