KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7660 TL
  • 6.3561 TL
  • 7.4267 TL
Kocaeli Zirve
Hakan Savaş: Katırağ, CHP’den özür dilemelidir
Hakan Savaş: Katırağ, CHP’den özür dilemelidir
Siyaset
21 Nisan 2010 Çarşamba 13:52
  • 1

Hakan Savaş: Katırağ, CHP’den özür dilemelidir

CHP İlçe Başkanı Hakan Savaş, “Bunlarda maya yok, nasıl ekmek yapsınlar” diyen SP Derince İlçe Başkanı Erkan Katırağ’ı CHP’den özür dilemeye davet etti

CHP Derince İlçe Başkanı ve Belediye Meclis üyesi Hakan Savaş, Derince Belediyesi`nin 2009 yılı faaliyet raporuyla ilgili görüş belirten Saadet Partisi İlçe Başkanı ve Belediye Meclis üyesi Erkan Katırağ`ın CHP hakkında söylediği sözlerine tepki gösterdi. Savaş, “Erkan Katırağ`ı CHP`den derhal özür dilemeye davet ediyorum. Son derece seviyesiz bir siyasi üslup kullanmıştır” dedi.

SEVİYESİZ SİYASET
Savaş, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Derince ilçesinde etik kurallar içerisinde siyaset yapıp, tüm siyasi düşüncelere saygılı davranmaya çalıştık. Gördük ki, bizim bu iyi niyetimiz diğer siyasi partiler ve özellikle Saadet Partisi tarafından su istimal edilmektedir. Ne yazık ki Derince`de Aziz Alemdar ile başlayan seviyesiz siyaset üslubu, diğer partilere de sıçramıştır” diye konuştu.

EZİKLİK İÇERİSİNDELER  
Erkan Katırağ`ın kendisini yerel meclis üyesi değil, adeta ülke genelinde siyaset yapan bir politikacı gibi gördüğünü belirten Savaş, “Herkes kendi ağzıyla siyaset yapmalıdır. Erkan Katırağ, birilerine diyet borcu varmış gibi konuşmuş. Derince Belediye Başkanı`nın vermesi gereken cevapları onun yerine cevaplandırmaktadır. Katırağ, Saadet Partisi adına denetim komisyonu üyesidir. Bu görevi layıkıyla yapamamanın ezikliği içerisinde CHP`ye saldırmaktadır” şeklinde konuştu.

DOĞRULARI ANLATTIK
Erkan Katırağ`ın kendisiyle çeliştiğini belirten Savaş, mecliste onay verdikleri faaliyet raporunu sonradan eleştirmenin siyasetteki acemiliklerini gösterdiğini ifade etti. Savaş şunları söyledi;  “Mademki Derince Belediyesi`nin bir yıllık çalışmalarını beğenmiyorlardı niçin muhalefet şerhi koymadan, raporu AKP`li meclis üyeleri gibi imzaladı. Şimdi yanıltıcı bilgilerle basına çıkıp kendilerini bir iş yapıyor gibi gösterme çabası nedendir?

KAMUOYUNA AÇIKLADIK
Halkımızı rakamlara boğmak istemiyoruz. Biz belediyenin iyi yönetilmediğini, borç batağı içerisinde 16 yıldır aynı zihniyetle yönetildiğini söylüyoruz. Aynı düşüncede olan insanlar ve AKP`ye yakın zihniyetlerden mal ve hizmet alımı yapıldığını belirterek küçük büyük firma ayırmadan kamuoyuna açıkladık.”

ÖZÜR DİLEMELİ
“Bunlarda maya yok” diyen Erkan Katırağ`ın hafızasını güçlendirmesi için Türkiye Cumhuriyetini kuran CHP`nin, ülkenin kuruluşundan bugüne yaptıklarını hatırlamasını tavsiye eden Hakan Savaş,  “Ağzı olan konuşuyor yerine, etik kurallar içerisinde siyaset yapmaya davet ediyor ve kendisini CHP`den özür dilemeye çağırıyoruz” diye konuştu.  

ERKAN KATIRAĞ NE DEMİŞTİ
Derince Belediyesi`nin faaliyet raporunu değerlendiren Erkan Katırağ, “Derince Belediye başkanı bir yılını doldurdu. Yatırımdan uzak şova dönük çalışmalarla Derince`nin bir yılının heba olduğunu hep beraber yaşadık. Belediyenin yayınladığı son faaliyet planında da ortaya çıktı ki, 2009`da 2008 yılının 3`te 1`i kadar iş yapılmıştır.  CHP`li arkadaşlar ise son belediye meclisinde verdiği rakamlarla ‘biz bu işi bilmiyoruz` diye bağırmıştır. Bunlarda maya yok, nasıl ekmek yapsınlar” demişti.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ