KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Gölcük AKP’de Yücel rakiplerine jest yaptı
Gölcük AKP’de Yücel rakiplerine jest yaptı
Siyaset
22 Aralık 2011 Perşembe 10:30
  • 2128
  • 3

Gölcük AKP’de Yücel rakiplerine jest yaptı

AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, adı ilçe başkanlığına geçen ancak genel merkezce kabul görmeyen Temel Erten, Ertuğrul Eren ve Serkan Ateş’e icra kurulunda görev verdi

AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, icra kurulunu belirledikten sonra ilk toplantısını yaptı. 11 Aralık Pazar Günü 4. olağan kongresini yapan ve başkanlık koltuğuna oturan Sedat Yücel, çalışmalarına resmen start verdi. Parti binasında gerçekleşen toplantıya il yöneticisi Semra Aksoy, ilçe gençlik kolları başkanı Ziya Yıldız ve kadın kolları başkanı Hilmiye Gövez de katıldı.
 

UYUMLU YÖNETİM
Yücel, yapılan ilk toplantının hem Gölcük`e, hem de AKP`ye hayırlı olmasını dileyerek, “İsmim başkanlık için deklare edildiğinden itibaren en az 500 kişiyle görüşerek fikir aldım ve durum değerlendirmesi yaptım. Gerçeği söylemek gerekirse oluşabilecek en iyi yönetimi oluşturduk. Her bir isim kendi alanında başarılı olmuş kişiler. Ama bu yönetime giremeyen ya da aramızda olmayan insanların başarısız olduğu anlamına gelmez. Çok uyumlu bir yönetim oluşturduk” dedi.
 

ABA ALTINDAN SOPA
İyi bir  yönetim oluşturduğunu söylemesine rağmen ilçe yöneticilerinin rehavete kapılmasının önüne geçmek isteyen Yücel, oldukça sert bir şekilde de yöneticileri uyardı. Yücel, “Görevini yapamayan ve bizlere faydalı olamayan arkadaşlarla da her an yollarımızı ayırırız, yani kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Herkes üzerine düşen görevi yapacak. Yönetimde asla ‘Ben` olmayacak, her zaman ‘Biz` olacak. Ben ekip çalışmasına inanan bir insanım. Başarı bir ekip işidir” diye konuştu.
 

SİGARAYI BIRAKTILAR
İlçe yönetimi, kendi arasında yaptığı ilk resmi toplantıda oldukça radikal bir karar aldı. Alınan karar gereği başta ilçe başkanı Yücel olmak üzere; Serkan Ateş, Birol Ekşi, Sinan İşeri, Sabahattin Çelebi, Nazım Uzuner, Recep Başkurt, Dursun Batı, Ayşe İlknurder ve Mustafa Çelik, yıllardır içtikleri ve tiryakisi oldukları sigarayı bırakma kararı aldı. Sigarayı bırakma sözü verip, ancak bu sözünden dönen kim olursa olsun, yönetim kuruluna 5 yıldızlı bir otelde yemek verecek.
 

GÖREVLE ÖDÜLLENDİRDİ
Ayrıca, yönetim kurulu üyesi ve Bahar Giyim`in sahibi Mustafa Bahar`da, sigarayı bırakan arkadaşlarını birer gömlekle ödüllendirecek. Alınan karar sonrasında, Serkan Ateş, yönetim kurulu üyelerinin sigara paketlerine el koydu. Öte yandan toplantıda dikkat çeken bir başka nokta da adı Gölcük ilçe başkanlığına adı geçen ancak genel merkez tarafından kabul görmeyen Temel Erten`e, Serkan Ateş`e ve Ertuğrul Eren`e icra kurulunda görev vermiş olmasıydı. Bu çerçevede Temel Erten siyasi ve hukuk işler başkanı, Serkan Ateş tanıtım ve medyadan sorumlu başkan oldu.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ