KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Gölcük Saadet’te sakin kongre
Gölcük Saadet’te sakin kongre
Siyaset
25 Aralık 2011 Pazar 14:13
  • 2031
  • 0

Gölcük Saadet’te sakin kongre

SP Gölcük İlçe Kongresi sakin bir ortamda gerçekleşti. Mevcut başkan İbrahim Akgündüz’ün tek aday olduğu kongrede Akgündüz, atanmış başkanlıktan seçilmişliğe terfi etti

Saadet Partisi (SP) Gölcük İlçe Teşkilatı 4. olağan kongresini gerçekleştirdi.  1 yıl önce atamayla göreve gelen başkan İbrahim Akgündüz`ün tek aday olduğu kongre Değirmendere Kültür Merkezi`nde gerçekleşti. Aynı zamanda belediye meclis üyesi olan ve 202 yılında beridir Gölcük`te diş hekimliği yapan, Akgündüz, atanmışlıktan seçilmiş başkanlığa terfi etti. 400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 15 kişilik yönetim kurulu ve 55 il delegesi seçildi.
 

AKP`LİLERE ÇATTI
Kongreye; genel başkan yarımcısı İlyas Töngüş,  il başkanı Ahmet Kul, GİK üyesi Mehmet Aras, ilçe başkanları, il yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı. Kongrede AKP Gölcük İlçe yöneticileri, CHP ilçe başkanı Fikret Gürel ve eski ilçe başkanı Caner Uzuner ile yöneticiler ve  meclis üyeleri de hazır bulundu. Kongrenin divan başkanlığını Mehmet Aras, yardımcılığa Yücel Mollaismailoğlu, katipliklere; Sinan Yolcu ve Sami Aytaç seçildi. Divan başkanı Aras, kongrede yaptı yapacağını ve AKP`li ilçe yöneticilerine “Anavatan`lı partilileri görüyoruz” dedi. AKP`liler bunu düzeltmek istese de Aras işi espiriye vurarak, “Yaşlılık şaşırtıyor. Anavatan AKP aynı” dedi.
 

MİLLİ GÖRÜŞ GÖMLEĞİ
Kongereye kadınların katılımı oldukça azdı. Açılış konuşmasını yapan başkan adayı İbrahim Akgündüz, “Seçimlerde çalmadık kapı bırakmadık. Yüzde 5. 56 oy aldık. Yapıcı bir muhalefet tarzı izledik. Gölcük`ün hayrına yapılan işlerde hep destek verdik. Gölcük`te diğer seçimlere oranla 10 kat daha fazla para harcadık. Milli görüş gömleği ateşten bir gömlek değil, nurdan bir gölektir. Allah bu gömleği hiç çıkarttırmasın” diye konuştu.  Daha sonra il başkanı Ahmet Kul söz aldı. Kul, “İnşallah iktidar olacağız. Türkiye önemli günler geçiriyor.

MİLLETVEKİLİ MAAŞLARI
Milletvekili maaşları alelacele artırıldı. Emekliler, işçiler zam beklerken milletvekili maaşları yüzde yüz artırılmış. Mecliste yapılan bu taksimi kurt yapmaz. Bunun için adil düzen gerekli. 1995`te iktidara gelen Refah Partisi o günkü dönemde işçiye, köylüye, emekçiye yüzde 100 zam vermişti. O zaman ülkenin durumu bugünkünden zordu. 2012 bütçesinde yine vergi yine zam var. önümüz karanlık” dedi. Kul, “Kocaeli yerel yönetimlerden milli görüşü yakından biliyor. ‘014`te özlenen hizmetleri vermeye Gölcük`ten vermeye başlayacağız. Genel seçimlerde de Türkiye`de iktidara yürüyeceğiz” diye konuştu. Son sözü alan genel başkan yardımcısı İlyas Töngüç, konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Biz adil düzeni kurmalıyız. Milli görüşçüler iyiliklerin hakim olmasını kötülüklerinde ortadan kaldırılmasını istiyoruz.YÖNETİM KURULU
İbrahim Akgündüz (Başkan)
Abdurrezzak Tuncer
Abdullah Bayır
Halil İbrahim İkiz
Halil İbrahim Özbay
Hasan Hüseyin Özdemir
İbrahim Sütdonduran
İsmail Yaşar Yıldız
Metin Tunca
Mustafa Özsoy
Necati Elçik
Nemci Dereli
Sami Aytaç
Yaşar Ergün
Zekeriya Arık


İL DELEGELERİ
Abdullah Bayır, Abdullah Küçük, Abdurrezak Tuncer, Ahmet Karal, Ayşegül Aktürk, Bayram girgin, Burhanettin Çalgan, Cihad Ergün, Emin eren, Ercan Büyükbaş, Esat Ergün, Fatma bay, Ferhat Kürklü, Gürbüz Akpınar, Halil İbrahim ikiz, Halil İbrahim Karasu, Hasan Hüseyin Özdemir, Hayriye Şen, Hüseyin Özbay, İbrahim Akgündüz, İbrahim Erkanat, İbrahim Sütdonduran, İsmail Hakkı Arduç, İsmail Uzuner, İsmail Yaşar Yılız, İsmet Salcı, Kadriye Oktay, Kayhan Baytar, Kübra Okur, Mahmut Er, Mehmet Güner, Mehmet küçükyılmazi Mehmet Sadık Aysel, Metin Tunca, murat Öner, Mustafa Aktaş, Mustafa Özsoy, Nazi Kozan, Necati Elçik, Necdet Gökçe, Nemci Dereli, Osman Ergin, Özgür Baydar, Ragıp Ay, Recep Aktaş, Reyhan Aktaş, Reyhan Şengün, Sedat Şenol, Sırrı Yücel, Soner Çelik, Şakir akyer, Vedat Sirmen, Yaşar Ergün, Yücel Mollaismailoğlu ve Zekeriya Arık.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ