KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Dolandırıcıya meydan dayağı
Dolandırıcıya meydan dayağı
Polis-Adliye
02 Nisan 2010 Cuma 14:06
  • 2870
  • 4

Dolandırıcıya meydan dayağı

Maddi değeri 20 lira olan sarı renkli kol saatini 'altın diye 10 bin TL.'ye satarak dolandırıcılık yaptığı iddia edilen bir kişi yakalandı.

Körfez Kuzey Mahallesi Ağadere Caddesi üzerinde dün akşam saatlerinde ilginç bir dolandırıcılık olayı meydana geldi. Cadde üzerinde yürümekte olan Mehmet K. isimli şahsın yanına yanaşan iyi giyimli Muharrem Erdoğdu isimli dolandırıcı Almanya'dan geldiğini, cenazeye gittiğini ancak parasını çaldırdığını söyleyerek kolunda bulunan ve altın olduğunu iddia ettiği saati satmak istedi. Saatin değerinin 10 bin TL. olduğunu ancak paraya ihtiyacı olduğu için hemen satması gerektiğini söyleyerek Mehmet K.isimli vatandaşı kandırdı.

MEYDAN DAYAĞI
Mehmet K. parayı verdikten kısa süre sonra şüphelenerek Muharrem Erdoğdu isimli şahsın arkasından seslendiğinde şüpheli kaçmaya başlaması üzerine çevredeki vatandaşlar tarafından yakalandı. Dolandırıldığını anlayan vatandaş ve çevredeki diğer vatandaşlar tarafından dövülen Muharrem Erdoğdu'yu öfkeli vatandaşların elinden polis zor kurtardı. Sağlık kontrolüne götürüle Şahıs daha sonra gözaltına alındı. Polis olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ