KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Hakan Savaş adaylığını açıkladı
Hakan Savaş adaylığını açıkladı
Siyaset
30 Aralık 2009 Çarşamba 17:59
  • 2161
  • 7

Hakan Savaş adaylığını açıkladı

CHP Derince Belediye meclis üyesi Hakan Savaş CHP ilçe binasında yapmış olduğu basın toplantısı ile ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

CHP Derince İlçe başkanı Atasoy Bilgin adaylığını açıklayan Hakan Savaş`ın basın toplantısında söz alarak 2 dönem ilçe başkanlığı yaptıktan sonra bu görevi bırakması gerektiğini söyledi. Bilgin” Bu makamlar kalıcı değildir. Çok güzel bir delege seçimleri yaptık ve gönül rahatlığı içinde aday olmayacağıma söyledim. Bundan sonra gelecek seçilecek olan ilçe başkanı CHP`nin oylarını yükselterek iktidar yapacağına inanıyorum. Herkese şimdiden hayırlısı olsun” dedi.


Hakan Savaş adayım dedi

CHP ilçe binasında gerçekleşen basın toplantısında konuşan Hakan Savaş 3 Ocak 2010 tarihinde yapılacak olan CHP Derince İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Savaş neden aday olduğunu açıklarken şunları ifade etti.  “İlçe başkanlığı seçimleriyle ilgili düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Yıllardır bu partinin üyesiyim. Bu zaman zarfında delegelik görevlerini üstlendim. Meclis üyesi oldum. 29 Mart 2009 seçimlerinin yansımalarını çok iyi bilmekteyim ve bu alınan oy potansiyelini daha ileri taşıma adına önümüzdeki ilçe seçiminde ilçe başkanlığına aday olmaya karar verdim. Ülkemizde siyasete olan ilginin çok fazla olmadığı siyasetçilere olan güvenin azaldığını bilmekteyim. Fakat bir gerçek var ki oda ülkelerin ve dünyanın gidiş hattından siyaset yön vermektedir. Bizler Derince`de yaşanan tüm olumsuzluklara karşı mücadele ederek Derince`nin ve Kocaeli`nin insanının zarar görememesi için ülke siyasetine katkı yapmak üzere Derince CHP daha ileri taşıyacak kadrolarla birlikte bu göreve talip olduk. Bu görev sorumluluk bizler verilirse birlik ve beraberliği getireceğiz. Parti içinde huzur sağlayacağız. Derince`de bulunan sivil toplum örgütleri CHP`nin tüm kolları ile CHP`yi daha ileri taşıyacağız. Hedefimiz CHP`yi iktidar yapmaktır.” diyerek adaylığını bir kez daha açıkladı.
Adnan AĞIRKAYA

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ