KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Halit Altuntaş SP’den ayrıldı
Halit Altuntaş SP’den ayrıldı
Siyaset
07 Ekim 2010 Perşembe 10:11
  • 2804
  • 15

Halit Altuntaş SP’den ayrıldı

1999-2004 yılları arasında Saadet Partisi’nden bir dönem Derince Belediye Başkanlığı yapan, 2009 yılındaki yerel seçimlerde ikinci kez aday oldu fakat seçimi kaybeden Halit Altuntaş SP’den ayrıldı.

Saadet Partisi Büyük Kurultayı`nın mahkeme kararıyla iptal edilip kayyuma devredilmesinden sonra partiden istifa eden Genel Başkan Numan Kurtulmuş ile birlikte partinin önemli isimleri de Saadet Partisi`nden kopuyor. SP`nin ilimizdeki önemli ilimlerinden olan bir dönem belediye başkanlığı yapan Halit Altuntaş, SP`den istifa etti. Altuntaş ile birlikte siyaset yapan çok sayıda Saadet Partili`de istifa etti.    
 

SP`DEN AYRILIYORUM
Yerel seçimlerden sonra kabuğuna çekilen ve çok fazla parti çalışmalarından görünmeyen Altuntaş, dün gazetemize yaptığı açıklamada parti içinde yaşanan gelişmelerin çok üzücü olduğunu belirterek SP`den ayrıldığını söyledi.  Altuntaş, “SP`de yaşananlar beni üzmüştür. Parti içinde yaşanan koltuk kavgası sonrasında artık daha fazla bu parti içinde siyaset yapamayacağımı anladım. Hepsi arkadaşlarım, dostlarımdır ama ben Numan Kurtulmuş ile birlikte siyaset yapacağım” dedi Altuntaş, önümüzdeki günlerde geniş kapsamlı bir toplantı düzenleyeceğini ve yeni partiye geçeceklerini söyledi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ