KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Halkın içine çıkacak yüzü yok
Halkın içine çıkacak yüzü yok
Siyaset
02 Aralık 2012 Pazar 11:42
  • 1341
  • 2

Halkın içine çıkacak yüzü yok

Körfez Belediye Başkanı Pehlivan’ın seçim vaatlerini yerine getiremediğini belirten SP’li Sarıdoğan, “halkın içine çıkacak yüzü yok” dedi

Saadet Partisi (SP) Körfez İlçe Teşkilatı, mahallelilerle buluşmalarını Şirinyalı Mahallesi`nde sürdürdü. SP Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, hükümetin politikalarını eleştirirken hedefinde Körfez Belediyesi vardı. Özelleştirmelerden, hizmetlere birçok konuda konuşan Sarıdoğan gerçekleşmeyen seçim vaatleri nedeniyle Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan`a partinden istifa et çağrısı yaptı.  

 
İSTİFA ET GEL
Pehlivan`a oldukça sert eleştirilerde bulunan Sarıdoğan, “Bize göre söz namustur, söz verdiysen tutacaksın. Söz verip yapamıyorsan çık halkın karşısına anlat derdini. Viyadüğü yıkacağım diye oy aldın. Yıkamayıp yenisini yaptırdın. Elinden bir şey gelmediyse ve durumdan rahatsızsan eğer, partinden istifa ederek onurlu bir duruş göster. Biz seni kabul eder, 2014 seçimlerinde de belediye başkan adayı gösteririz” dedi. 
 
KEŞFEDEMEDİK
Yunus Pehlivan`ın ilçedeki billboardlarda verdiği ‘Körfez kendini keşfediyor` ilanına farklı bir yaklaşım gösteren Sarıdoğan, Pehlivan`ın kendini keşfedemediğini ifade etti. 150 bin nüfuslu Körfez`in devlet hastanesi bile kalmayacağını ifade eden Sarıdoğan, önümüzde ki dönem Körfez`e SP`li bir belediye başkanı gerektiğini ifade etti. Körfez`de depremden sonra iki tane bina yapıldığını belirten SP`li başkan, bu binalarında atıl durumda olduğunu ifade etti.
 
KORKUYORLAR
Oy oranlarının yüzde 1 olmasının bile AKP hükümetini korkuttuğunu belirten Sarıdoğan sözlerini şöyle noktaladı: “Ülkemiz hiçbir hizmet yapmadan her gün daha çok borçlanıyor. Bakıyorsunuz elinizde ne Tüpraş kalmış ne İgsaş kalmış ne Seka kalmış ne İzgaz ne de yatırım yapmışsınız. Devlet iş yapmaz diye satıyorlar, başka devletler bizim fabrikalarımızı alıp işletiyor.
 
PEŞKEŞ ÇEKTİLER
İgsaş ve Seramik Fabrikasını tam anlamıyla peşkeş çektiler. 30 milyon dolara Seramik`i EVYAP`a sattılar. EVYAP burayı Karabük Demir Çelik`e 80 milyon dolara sattı. Karabük Demir Çelik`te Dubai Port`a kiraladı. Hem de arazinin yarısını 105 milyon dolara. Demek ki buranın eder değeri 205 milyon dolar ancak 30 milyon dolara satıldı. Bu peşkeş değil de nedir?” 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ