KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
AKP’ye teşekkür CHP’yi kınama
AKP’ye teşekkür CHP’yi kınama
Siyaset
05 Nisan 2010 Pazartesi 14:15
  • 981
  • 4

AKP’ye teşekkür CHP’yi kınama

Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismini Körfez’de parka verecek olan AKP’li meclis üyelerine teşekkür eden ilçe başkanı Kurtalan, öneriye karşı çıkan CHP’yi sert bir dille eleştirdi

Büyük Birlik Partisi Körfez İlçe Teşkilatı Başkanı Bayram Kurtalan basın açıklaması yaparak AKP`ye teşekkür etti, CHP`yi kınadı. Kurtalan açıklamısanda ilk olarak merhum genel başkanları Muhsin Yazıcıoğlu`nun isminin Körfez`de bir parka verilmesinden dolayı belediye başkanı Yunus Pehlivan`a ve AKP`li belediye meclis üyelerine teşekkur etti. Kurtalan ardından bu işleme karşı çıkarak
“17 Alevi Vatandaşımızı çivilediği yerde kendisi de öldü gitti” diyen CHP`li belediye meclis üyesi Zeynel Sarıkaya ve diğer belediye meclis üyelerini de kınadı.

TEBRİK EDİYORUM
Kurtalan yaptığı açıklamasında şunları söyledi; “Ebedi siyasi liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu`nun isminin Körfez`de bir parka verilmesiyle ilgili girişimlerinden dolayı başta Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ve ekibini de tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Ancak, Körfez Belediyesi Meclisi son toplantısında, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu`nun isminin bir parka verilmesiyle ilgili yapılan öneriye karşı çıkarak, siyasi ahlaka yakışmayan, aklının önüne bozuk fikrini geçirerek güzelliğe müdahale etmek isteyen CHP Meclis Üyesi Zeynel Sarıkaya`nın, liderimiz hakkındaki talihsiz açıklamasını şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

ALÇAK VE SAYGISIZCA
Yozlaşmış siyasi anlayışının yansıması olarak, `17 Alevi Vatandaşımızı çivilediği yerde kendisi de öldü gitti` diyebilecek kadar alçaklaşan ve saygısızlaşan bu kişiyi nefretle kınıyoruz. CHP`liler bilmeli ki, zihniyeti bozuk bu insanın bu tavrı, kendisi kadar partisine de zarar vermektedir. Böyle bir insanı bünyelerinde bulundurmaları, o bünyeye büyük zarar verecek. Acilen bozuk düşünceli bu insanları, Mustafa Kemal Atatürk`ün kurduğu partiden uzaklaştırılması gerekir. Talihsiz açıklama yapan bu şahsiyetten de başta partimiz olmak üzere kamuoyundan özür dilemesini bekliyoruz. Aksi takdirde halkımızın nazarında hep mücrim kalacaktır.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ