KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
HAS Parti, kurucu başkanlarını tanıttı
HAS Parti, kurucu başkanlarını tanıttı
Siyaset
12 Kasım 2010 Cuma 11:30
  • 3736
  • 21

HAS Parti, kurucu başkanlarını tanıttı

Numan Kurtulmuş’un genel başkanlığını yaptığı HAS Parti’nin Kocaeli teşkilatı, düzenlediği ‘İlk Adım Toplantısı’ ile kurucu ilçe başkanlarını hem tanıttı hem de yetki belgesini verdi

Numan Kurtulmuş`un Saadet Partisi Genel Başkanlığı`ndan istifa edip kurduğu Halkın Sesi Partisi (HAS Parti)`nin Kocaeli teşkilatı ‘İlk Adım Toplantısı`nı düzenledi. Ayaz Pastanesi`nde gerçekleştirilen etkinlikte HAS Parti`nin kurucu ilçe başkanları tanıtıldı. Bazı ilçe başkanlarının trafiğe takılmasından dolayı gecikmeli başlayan toplantıda il başkanı Av. Erol Pekcan, genel merkez kurucu üyesi Emre Bağce ve çok sayıda partili hazır bulundu. Toplantıda resmi olarak kurulan HAS Parti`nin hem yöneticiler hem de üyelerin heyecanı gözlerinden okundu.
 

KURUCU İL YÖNETİCİLERİ
Kurucu ilçe başkanlarına yetki belgelerinin verildiği ve il teşkilatının kurulmasından sonra yapılan ilk resmi toplantıya genel merkez yöneticilerinden Mehmet Batuk ve Talha Kös`ün katılmaması dikkat çekti. Toplantıda yakın bir zamanda açıklanacak olan 50 kişilik kurucu il yönetiminde olması muhtemel isimler Şaban Tek, Bahattin Buksu, Nail Ay, Ahmet Sönmez, Hayrettin Ünlü, Sedat Yücel, Seyfettin Öztürk, Ayhan Geçel gibi isimler il başkanı Pekcan`ın yanına oturarak kurucu görev alacaklarının sinyalini verdi. İl başkanı Erol Pekcan, kurucu il yönetimini yakın bir zamanda açıklayacaklarını söyledi.
 

BİR GÜNEŞ DOĞUYOR
Toplantının açılış konuşmasını yapan Erol Pekcan büyük siyasi tecrübelerin içinden geldiklerini söyleyerek, başarılı olmaları için toplantıya katılanlardan dua istedi. Pekcan, “Bir güneş doğruyor Türkiye`de ve Kocaeli`de. Bu güneşin bütün insanlığı ısıtmasını ve mutlu etmesini Allah`tan niyaz ediyorum. Kendi değerlerimizin siyasetini gerçekleştireceğiz. Allah`ın bu yolda bizleri başarılı kılması, hak ve adaletten ayırmaması için dua edin. Kocaeli`de her bir kardeşimizi kucaklamak için bir zafiyet içine sokmasın bizi” dedi.
 

HAS PARTİ FİLİZLENİYOR
Pekcan sözlerini şöyle devam ettirdi: “Kadın-erkek, alevi -sunni, Kürt-Türk, Manav-Laz hiç fark etmez. Her bir kardeşimiz bu çatı altında toplanacak. Genel başkanımızı bir tohuma benzetirsek bu tohum toprağa düşmüştür. Toprak tohumu kabul etmiş ve filizlenme gerçekleşiyor. Ben Malatyalı`yım. Malatya`nın kayısı fidanları çok değerledir. HAS Parti bir fidan gibidir. İnşallah 3-5 sene sonra ilk seçim dahil olmak üzere bu fidanın dalları kayısıların en lezzetlisiyle dolacak ve tüm milletimiz istifade edecek. Hepimiz eşit ve özgür insanlar olarak hakkı ve adaleti üstün kılacağız.
 

AKP HAYAL KIRIKLIĞI
Hakkın mücadelesini vereceğiz. Çünkü halkın sesi, hakkın sesidir. Biz sadece şahsımıza değil, herkese adalet herkese özgürlük ve adil paylaşım istiyoruz. Bizim iktidarımızda çocuklara laptopları İbrahim Karaosmanoğlu vermeyecek, babalar anneler verecek. Anne-baba başı dik ve onurlu olacak. Hiç kimse kendisini dışlanmış hissetmeyecek. Hepimiz ilçe başkanlarımıza sahip çıkacağız. Gözler bizim üzerimizde. Bizden çok şey bekleniyor. Biz AKP gibi hayal kırıklığı yaratmayacağımız gibi diğer partiler gibi insanların umutlarını boşa çıkaran bir yapıya kavuşmayacağız.”
 

DAYANIŞMAYI KURACAĞIZ
Pekcan`ın ardından söz alan genel merkez yöneticisi Emre Bağce, HAS Parti`nin siyasetteki boşluğu dolduracağını söyleyerek, “Toplumumuzu bir insan iskeletine benzetirsek bu iskeletin kasları iş göremez hale gelmiştir. Temel mesele kasları güçlendirmektir. HAS Parti toplumda yok olan dayanışmayı yeniden kuracaktır. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. Bagce`nin konuşmasının ardından kurucu ilçe başkanları tek tek isimleri okunarak yetki belgelerini aldı.
 

YETKİYİ ALDILAR
Yetki belgelerini şu isimler aldı; Sinan Üner (İzmit), Hasan Üstüner (Gölcük), Bilal Çakır (Başiskele), Ali Osman Aydın (Karamürsel), Ahmet Batmanlar (Kartepe), Muhammet Gençay (Kandıra), Hasan Malo (Derince), Mehmet Irak (Körfez), Fevzi Perk (Dilovası), Recep Kaya (Gebze), Nayim Sağdıç (Çayırova), Memduh Kaya (Darıca). Öte yandan 28 Kasım`da yapılacak olan HAS Parti`nin kongresinde ilimizden Erol Pekcan, Talha Kös, Emre Bağce ve Mehmet Batuk`un da aralarında bulunduğu 234 kişiden oluşan kurucular kurulunun oy kullanacağı öğrenildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ