KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
HAS, SP’li yönetimini açıkladı
HAS, SP’li yönetimini açıkladı
Siyaset
09 Aralık 2010 Perşembe 14:09
  • 2454
  • 17

HAS, SP’li yönetimini açıkladı

HAS Parti 22’i SP’den ayrılan 40 kişilik yönetim kurulunu açıkladı. Yönetimde ayrıca il başkanı Erol Pekcan’ın meslektaşı 4 avukat ve 3 AKP’li ile 1 MHP’li yer alıyor

Haftalardır teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren HAS Parti, dün yeni yerinde ilk toplantısını gerçekleştirdi. 50 kişiden oluşacak il yönetiminden belirlenen 40 kişiyi basına tanıtan il başkanı Erol Pekcan, 10 yeni ismin daha eklendikten sonra basına geniş bir toplantıyla açıklama yapacaklarını belirtti. Herkesi kucaklamak için yola çıkan HAS Parti`nin Milli Görüş gömleğini hala çıkarmadığı 40 kişilik yönetimde 22 kişinin SP kökenli olmasıyla ortaya çıktı. Yönetime 3 AKP`li, 1 MHP`li ve 1 THD`li eski yönetici de girmeyi başardı.
 

DÖRT AVUKAT YÖNETİMDE
Erol Pekcan başkanlığında 40 kişiden oluşan yönetim kuruluna AKP`den istifa eden İl Genel Meclis Üyesi Sebahattin Malkoç, AKP üyeliğinden istifa eden Ahmet Ayan ve Ahmet Murat Akın,  MHP Sakarya Teşkilatı`nda eskiden görev yapan Ahmet Murat Akın, TDH İl Yönetimi`nde görev yapmış Ayhan Geçel, Pekcan`ın meslektaşı olan avukatlar Alper Alp, Harun Kaya (HAS Parti Gebze ilçe başkanı Recep Kaya`nın kardeşi), Murat Kaymaz ve AKP`den istifa eden Kasım Kurtboğa yer aldı.
 

YÖNETİM 50`YE ÇIKACAK
Kocaeli Meslekte Birlik Muhasebeci ve Mali Müşavirler Derneği`nin kurucu başkanı Remzi Eşsiz de ilk defa girdiği siyasete HAS parti ile başladı. Büyük merakla beklenen ve bir çoğunun SP`den olacağı söylenen HAS Parti İl Yönetimi kimseyi şaşırtmadı. Ancak il başkanı Pekcan, 50 kişiye tamamlanacak il yönetimine 10 yeni ismin katılacağını dile getirdi. Siyasete başka partiden başlamış ya da hiç siyasete girmemiş isimlerle görüşmelerin devam ettiğini söyleyen Pekcan, “İnce eleyip sık dokuyoruz. Herkese kapımız açık. Genel seçimlerden sonra partimize katılım daha yoğun olacak” dedi. 
 

HER BAŞKANA BİR ODA
Kocaeli Barosu`nun ve TP`nin bulunduğu Kocaeli Plaza`da yerleşmeleri devam eden HAS Parti aynı bina içinde bir odayı sekreterya, bir odayı İzmit ilçe başkanlığı, büyük odayı toplantı odası olarak kullanacak. Önümüzdeki günlerde oluşacak kadın ve gençlik kolları için de birer oda vereceklerini söyleyen Pekcan, çalışmalar için mekanın çok önemli olduğunu ifade etti. Ülke ve yerel gündeme de değinen Pekcan, geçtiğimiz günlerde AKP İl Başkanı Zeki Aygün`ün AKP`den istifa edip HAS Parti`ye geçen Sebahattin Malçok hakkında söylediklerine de cevap verdi.
 

MALKOÇ`A SAHİP ÇIKTI
Pekcan, “Malçok bizim partimizde yer aldığı için kendisine karşı tavır almış. Bu Zeki Bey`e yakışmayan bir tavırdır. Örgütlerde dil ve üslup çok önemli. İşte onlardan farkımız bu. Biz bu üslubu koruyarak onlara nasihat etmiş olacağız” şeklinde konuştu. İsrail`de yaşanan orman yangını için uçak gönderilmesine de değinen Pekcan, Başbakan`ı eleştirerek, “Gönül isterdi ki Başbakan, Mavi Marmara Gemisi`ne saldıran Siyonist zihniyetli İsrail için de hemen F-16 yollasaydı. O zaman 9 şehit vermemiş olurduk. Türkiye bu konularda daha tutarlı olmalı” dedi.
 

BAŞKAN REHAVET İÇİNDE
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`nun son seçimlerden sonra büyük bir rehavet içine girdiğini ve gerekli yatırımları sağlayamadığını belirten Pekcan, Karaosmanoğlu`nun sorunları çözmüş gibi yapıp kalıcı eserler bırakamadığını belirtti. Kocaeli`nin ulaşım sorunlarının çözülemediğini de belirten Pekcan, “Ulaşım her geçen gün çekilmez hal alıyor. Kocaeli, gelirine göre hizmet alamıyor” ifadelerini kullandı. Pekcan, öğrencilere polisin müdahalesini de eleştirdi.


Yönetim kurulu üyeleri
SP`den gelenler

SP`den istifa ederek HAS Parti İl Yönetimi`ne giren 22 kişinin ismi ise şöyle; Erol Pekcan(Başkan), Ahmet Sönmez, Avni Arıcan, Bahattin Buksu, Ergün Kös, Ertuğrul Yavuz, Eser Şükrü Köseli, Hasan Yel, Hayrettin Ünlü, İsmail Demir, Murat Köse, Mustafa Beyazıt, Nail Ay, Ömür Kemer, Ragıp Yürük, Sami Çakar, Sedat Yüksel, Süleyman Sezer, Şaban Tarım, Şaban Tek, Musa Demir ve Vehap Ayar.
Yeni isimler
Siyasi hayatına HAS Parti İl Yönetimi ile başlayan isimler ise şöyle: Ali Altıyaprak, Bayram Denizci, Erkan Alkan, Murat Kaymaz, Necati Özdemir, Nurullah Karavar, Ömer Günister, Harun Kaya, Remzi Eşsiz, Seyfettin Öztürk, Sinan Yıldırım, Alper Alp ve Yusuf Kahraman.
AKP`den 4 isim
AKP`den istifa ederek HAS Parti İl Yönetimi`ne girenler: İl Genel Meclis Üyesi Sebahattin Malkoç, AKP üyeliğinden istifa eden Ahmet Aya ve Kasım Kurtboğa.
MHP`den bir üye
MHP Sakarya teşkilatında eskiden görev yapan Ahmet Murat Akın.
TDH`den bir üye
TDH İl Yönetimi`nde görev yapmış Ayhan Geçel.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ