KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Haydar Akar, özür diledi
Haydar Akar, özür diledi
Siyaset
10 Kasım 2012 Cumartesi 10:40
  • 2499
  • 6

Haydar Akar, özür diledi

Bir siyasi partinin sıradan bir milletvekili, partinin genel başkanına ve genel başkan yardımcısının yüzüne onları azarlar gibi konuşur mu? Konuşmaz…

Çünkü o cesareti kendisinde bulamaz. 

Eğer öyle bir çıkış yaparsa da parti içerisindeki siyasi geleceği noktalanır.
Peki genel başkanı azarlayan milletvekili var mı?
Var. 
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar…
Akar, 2011 genel seçimlerinde 3. sıradan milletvekili seçildi. Pirelli`de yöneticiyken aday olan ve milletvekili seçilen Akar, özünde heyecanlı, çalışkan, sözünü sakınmayan, halk arasında bulunmayı seven ve her daim kendisine ulaşılabilen bir milletvekilidir. 
Yaşı genç, siyasi gelecek vaadeden biri. Kendisi de zaten siyasette uzun yıllar bulunmayı istiyor.
Ancak, kendi siyasi geleceğini etkiyelen öyle bir hata yaptı ki, pişman oldu ama iş işten geçti… 
Bilindiği gibi CHP İzmit İlçe Örgütü, 28 Ekim günü ‘Cumhuriyet Yürüyüşü` düzenledi. İlimizde ilk kez bir siyasi parti tarafından düzenlenen bu yürüyüş geniş katılımlı ve çok çoşkulu olarak gerçekleşti.
Sadece CHP`ye gönül vermiş, parti üyeleri katılmadı bu yürüyüşe. 
AKP`nin Cumhuriyet karşıtı davranış ve tutumuna tepki gösteren her kesimden insanlar katıldı ve Cumhuriyet`e sahip sahip çıktılar.
CHP İlçe Başkanı Selman Yıldırım,  şölen için büyük bir başarıya imza attı ve parti genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nu da getirdi.
CHP Heyeti Kılıçdaroğlu`nu Yahya Kaptan turnikelerinde karşıladı. Milletvekilleri Hurşit Güneş, Mehmet Hilal Kaplan, Haydar Akar, il başkanı Yalçın Kuşkan, bazı il ve ilçe başkanları ve yöneticileri karşılama törenin ardından Kılıçdaroğlu`nun biraz soluklanması, ihtiyaçlarını gidermesi ve bir bardak çay içmesi için önce Endüstri Meslek Lisesi karşısında Yürüyüş Yolu üzerinde avukatlık ofisi bulunan Emin Andız`ın bürosuna geçtiler.
Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkan yardımcısı Gürsel Tekin, il başkanı Yalçın Kuşkan, milletvekilleri ve beraberindekiler tam büroya girecekleri sırada heyetin arasında olan Haydar Akar, genel başkan Kılıçdaroğlu`na yönelik, “Sayın genel başkanım halk sizi bekliyor buraya oturmaya mı geldik?” sözleri heyette buz etkisi yaratmıştı.
Akar`ın bu sözlerini duyan ancak sert bir ifadeyle Akar`ın yüzüne bakan Kılıçdaroğlu, hiç bir şey olmamış gibi ofise çıktı.
Akar, bu sözlerinin ardından heyetten ayrılıp yürüyüşe katıldı. 
Kılıçdaroğlu da yarım saat sonra beraberindeki heyet ile yürüyüşe katıldı..
Söylediği söz kendisine pahalıya patlayan Akar`ın, bir gün sonra telefonda hem genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu`nu hem de genel başkan yardımcısı Gürsel Tekin`i telefonla arayarak özür dilediği ortaya çıktı…
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ